Zbavte se zápachu v lednici jednoduchou metodou. Stačí dodržet několik pravidel

V ledničce skladujeme různé potraviny. Podle toho, jakým způsobem je tam máte naskládané, můžete poznat, jestli nemáte některé zkažené. Zápach z ledničky se dá řešit mnoha způsoby. Jestli dáváte potraviny do ledničky do špatných míst, může se to projevit právě zápachem. Poradíme, jak se ho snadno zbavit, a přitom neutratit spoustu peněz.

Jednoduché a účinné metody jsou téměř zadarmo

Nepotřené potraviny nejsou v lednici potřeba. Proto jednou za čas udělejte úklid a zbavte se potravin, které jsou prošlé nebo k tomu mají blízko a vy víte, že je nebudete jíst. Koupené uzeniny nebo sýry dejte ihned do skleněné nebo plastové nádoby, nakrájenou zeleninu také. Je to důležité, protože díky tomu, že jsou v lednici jen tak položené, se mohou tvořit plísně. Generální čištění ledničky byste měli dělat jednou za několik týdnů.

Doporučený článek:  S mastnými nečistotami v kuchyni pomůže ocet nebo čpavek

Jídlo si nejen označte, ale také pamatujte na některá pravidla. Papírové obaly jsou mnohem lepší na uchování potravin než fóliové. Uzené maso, čerstvé maso nebo sýry uchovávejte ve vhodných nádobách. Každá potravina má v lednici své místo. Snažte se dodržovat jejich pořádek a díky tomu nebude lednice tolik zapáchat.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění lednice není nic náročného

Pokud máte podezření, že vám lednice zapáchá, bude potřeba všechny potraviny vyndat a nepotřebné vyhodit. Poté se vrhněte na čištění samotné lednice. Připravte si vhodný roztok, který připravíte pomocí vody s octem. Místo octa můžete použít i jedlou sodu nebo vodu s citronovou šťávou. Vezměte si čistý hadřík a můžete se pustit do čištění.

Doporučený článek:  Roztoči jsou rizikem nejenom pro alergiky. Nejlepší obrana je vystavit je co nejsilnějšímu mrazu

Chladničku je potřeba pořádně vysušit, až poté můžete vrátit zpátky potraviny. Ocet můžete nalít také do rozprašovače a nastříkat na vnitřek lednice Nechte chvíli působit, zbytky setřete papírovou utěrkou. Do lednice pak můžete položit misku s usušenou kávovou sedlinou, která pachy absorbuje.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/