Zbytky mýdla lze ještě skvěle zužitkovat. Vyzkoušejte triky, které zlepší den

Zbylo vám doma mýdlo? Máme několik nápadů, jak ho využít, aniž byste ho museli vyhazovat. Zbytky mýdla můžete schovávat v krabici, a až jich budete mít dostatek, rozehřejte je v nerezovém hrnci s trochou vody a olivového, případně jiného oleje. Mýdlo je nejlepší ohřívat ve vodní lázni. Můžete přidat i váš oblíbený esenciální olej nebo potravinářské barvivo. Když se mýdlo rozpustí v homogenní hmotu, nalijte ho do formiček a nechte ztuhnout.

Vyrobte si tekuté mýdlo

Zbylé mýdlo můžete dát do nádoby s teplou vodou nebo ho zahřát spolu s glycerinem (zhruba 30 ml na menší kostku mýdla). Získáte tak tekuté mýdlo. Glycerin navíc bude při mytí hydratovat vaši pokožku. Pokud do směsi přidáte oblíbený esenciální olej, provoní mýdlo vaši pokožku příjemnou vůní.

Doporučený článek:  Šneci jsou pohromou pro každou zahradu. Úrodu i rostliny zachrání suroviny z kuchyně

Pokud si vyrobíte nové mýdlo jedním z výše uvedených způsobů, můžete do něj před ztuhnutím přidat také mletou kávu nebo ovesné vločky. Tímto způsobem si vyrobíte účinné peelingové mýdlo, které během mytí zbaví vaši pokožku odumřelých buněk. Pokud se chystáte přesazovat květiny nebo pracovat na zahradě, zaryjte nejprve nehty do zbytku mýdla. Nebude se pod nimi usazovat hlína, a pokud ano, půjde lépe vyčistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si mýdlové vločky

Zbytky mýdla můžete nastrouhat na hrubém struhadle na malé mýdlové vločky. Využijete je nejen na šetrné mytí rukou, ale i při manikúře. Stačí namočit prsty do vody s rozpuštěnou vločkou mýdla a nehtová kůžička se krásně zjemní. Zbytek mýdla s ostrou hranou se dá využít místo krejčovské křídy. Pokud navíc špendlíky nejprve zapíchnete do mýdla, snáze proniknou i tuhou látkou.

Doporučený článek:  Staré oblečení jde oživit jednoduchými triky. Hra s barvami nebo doplňky vytvoří úplně nové kousky

Malé kousky mýdla můžete spotřebovat na praktické věci v domácnosti. Můžete s nimi například spravit zaseknutý zip, s malým kouskem se vám bude operovat lépe než s celou kostkou. Stejně tak můžete zbytkem mýdla namazat spodní části a styčné plochy zásuvek s lištami, po kterých se pohybují. Půjdou mnohem snáze otevírat.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a18342/recycle-soap/