Zdánlivě dokonalé vztahy mají jen krůček k rozvodu. Mnoho žen opakuje stále stejné chyby

Dáváte do vztahu všechno, jste věrná, a přesto je mezi vámi a vaším partnerem napětí? V dnešní době je vysoká míra rozvodovosti, spousta vztahů nevydrží. Vztahy končí z různých důvodů, ale často se opakují stejné vzorce, kdy ze vztahu utíkají převážně muži. Prozradíme vám, v čem může být kámen úrazu.

Nezájem budí zájem

Snad nejznámější randící rada. Všeho moc škodí. V tomto případě to platí o pozornosti, kterou věnujete své polovičce. A netýká se to pouhého randění. Adrenalin z nejistoty udržuje příjemné napětí a touhu i po dobu dlouhodobého vztahu. Nesnažte se svému partnerovi dopřát naprosto všechno, po čem touží. Radikálně se pro něj neměňte. Nejen že tím ztratíte samu sebe a nebudete šťastná, ale zároveň už pro partnera nebudete atraktivní.

Doporučený článek:  Zdravá polévka se může snadno proměnit v kalorickou bombu. Tyhle ingredience překazí každou vůli zhubnout

Nezávislost a osobitost je přitažlivá, ale nepřehánějte to. Přílišný nezájem může partnera naopak odradit. Je důležité udržovat harmonii a balanc.

Muž nechce druhou mámu

V dobré víře jste automaticky najela do kolejí ženy v domácnosti? Vaříte, perete, uklízíte… Tento komfort bývá mužům na jednu stranu sice příjemný, ale jen do chvíle, než ztratíte svoji identitu. Pokud se z vás svým způsobem stane domácí spotřebič bez vlastních zájmů, stáváte se pro muže nezajímavou a nudnou. Nevzdávejte se vlastních potřeb, neztrácejte své „já“ pro „my“.

Doporučený článek:  Zdraví srdce je uloženo v lednici. Některé produkty z ní rovnou vyřaďte

Muž nepotřebuje, abyste o něj pečovala stejně, jako to dělala jeho maminka. Snažte se spíše o to, aby to ve vztahu stále jiskřilo. Věnujte se svým zálibám a posléze sdílejte své nadšení se svým partnerem. Uvidíte, že to osvěží vaši denní komunikaci, která se tentokrát nebude týkat pouze technických záležitostí domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Oceňte hodnoty svého partnera

Muži mají svoji hrdost, která ovlivňuje jejich rozhodování. Zřídkakdy partner podlehne nevěře z důvodu, že touží po mladší či krásnější ženě. Potřebuje si dobít sebevědomí, polaskat ego. Ve chvíli, kdy s člověkem trávíme ve vztahu několik let, máme tendence říkat surovou kritiku. Zapomínáme však lichotit.

Doporučený článek:  Senior František: Nechceme třídit odpad, je to náročné a komplikované. Okolí nás má za ničitele planety

Může se tedy stát, že muž už nebude chtít poslouchat, že je líný, zapomnětlivý nebo něco opět udělal špatně. Chce si vyslechnout, jak je pozorný, chytrý, hezký, svalnatý… Pochvalte svou polovičku a vyjádřete mu milá slova. Každý to jednou za čas potřebujeme.

Zdroj: https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-psychology-relationships/202102/23-reasons-people-leave-relationships