Život s kočkou přináší mnoho trablů i skvělých momentů. Naučte se jí správně porozumět

Asi každý už slyšel názor, že kočky jsou samotářky a často si jdou vlastní cestou bez ohledu na ostatní. Může se zdát, že mají poměrně složitý charakter a rozhodně neprojevují náklonnost k lidem jen tak. Pravdou ale je, že kočky jsou ke svým majitelům velmi připoutané, jen to tolik neprojevují. Jak o kočky správně pečovat, aby byly zdravé a spokojené?

Nevhodné chování koček

Přestože jsou kočky označovány za vzpurná zvířata, jen málo lidí ví, že jejich drobné nezbednosti nejsou znakem zlomyslnosti. Škrábání nábytku a koberců, stejně jako hrabání v květináčích nejsou naschvály. Kočky musí využívat své ostré drápy a protáhnout své pružné tělo. Většina těchto aktivit tedy nevyplývá z touhy upoutat na sebe pozornost.

Doporučený článek:  Letní parna jsou riziková také pro domácí mazlíčky

Pozor na stravu

Mnoho lidí se domnívá, že zvířata mohou sníst cokoli, co chutná i lidem. Přestože pro ně některé potraviny nemají vážné zdravotní důsledky, některým je třeba se zcela vyhnout. V žádném případě by se kočce neměly dávat zbytky a zejména pak jídla, která byla ochucena solí a kořením. Musíte také dávat pozor, aby kočky nesnědly avokádo, hrozny, čokoládu nebo cibuli. Ty jsou pro kočky toxické. Dobrou službu jim ale uděláte syrovým masem, zeleninou nebo pár kousky ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Krmení mlékem

Jeden z nejběžnějších mýtů je, že kočky milují mléko. Skutečnost je ale taková, že malá koťata bez problémů pijí mateřské mléko, protože produkují enzym laktázu, který jej štěpí na stravitelnější sloučeniny. Jak však kočka stárne, produkce laktázy ustává, což znamená, že i malé množství mléka může kočce způsobit bolestivé žaludeční potíže.

Doporučený článek:  Před vodním kamenem v konvici uchrání jenom přestěhování. Ostatní musí pravidelně vynakládat čas na nepříjemnou činnost

Samota

Mnoho z nás se domnívá, že kočky jsou samotářky. Někteří říkají, že nepotřebují lidskou péči a zájem, protože skvěle zvládají samotu. Ačkoli kočka možná nevyžaduje lidskou pozornost tak výrazně jako pes, touží po vaší blízkosti a sama doma se trápí.

Zdroj: https://www.aspca.org/pet-care/cat-care/general-cat-care