Zkušené hospodyňky kupují pečicí papír po několika baleních. Ví, jak ho netradičně využít

Pečicí papír můžeme považovat za unikátní vynález současné doby. Hospodyňkám jako malý zázrak pomohl v tom, aby se jim pokrmy při pečení nepřipalovaly. Využití má nejenom při klasickém pečení v troubě, ale lze ho použít i na pánev třeba při grilování ryb. Myslíte si, že tím jeho možnosti využití končí? Zkušené ženy znají další unikátní triky, co s ním.

Originální prostírání

Potřebujete prostřít stůl, ale nemáte po ruce žádné prostírání? Nezoufejte a použijte náhražku v podobě pečicího papíru. Na ubruse může rozprostřený velmi dobře vypadat, jakékoliv skvrny z něho snadno setřete a po obědě ho stačí vyhodit. V tu chvíli možná zjistíte, že než různá látková, papírová nebo gumová prostírání je lepší použít kus pečicího papíru.

Ubrousek na jídlo

Potřebujete do něčeho zabalit své jídlo, ale vhodný materiál není po ruce? Klasický ubrousek nebo papírová utěrka se rozmočí? Tak ji nahraďte pečicím papírem. Je nejenom pevnější, ale je také odolnější. Klidně do něho můžete zabalit svou svačinu s jistotou, že během transportu nedojde žádné velké újmy. To se o klasickém ubrousku říct nedá.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocník při žehlení

Máte obavy z toho, že při žehlení spálíte své prádlo? Pokud v žehlení nijak výrazně nevynikáte, vezměte si na pomoc právě pečicí papír. Stačí rozložit prádlo na žehlicí prkno, na něj položit list pečicího papíru a žehlit přes něj. Prádlo bude dokonale hladké, a přitom bez jediné újmy. Když bude teplota velká, začne se pálit samotný papír a vy máte čas na záchranu oblečení.

Náhrada talíře

Ano, pečicí papír může klidně nahradit i talíř. Tedy pokud máte v plánu klasické servírování trochu obměnit a zkusit takzvaný „street food“, jídlo do ruky. Připravte burger či sendvič a zabalte ho do pečicího papíru, ze kterého ho budete také jíst. A co hranolky? Stačí z pečicího papíru vytvořit jednoduchý kornout, do kterého je nasypete. A můžete začít jíst.

Zdroj: https://thegardeningcook.com/uses-for-parchment-paper/