Zkušené hospodyňky uklízí houbičky na nádobí zásadně do lednice. Ročně tak ušetří tisíce korun

Ač se to může zdát překvapivé, houbička na nádobí neudělá službu jen ve dřezu. Když ji umístíte do lednice, prodloužíte trvanlivost mnoha potravin a vyhnete se tak plýtvání jídlem. Navíc vám odpadnou starosti s únavným drhnutím vnitřku lednice, abyste odstranili zaschlé skvrny. Tento jednoduchý trik si oblíbíte.

Potraviny by se měly skladovat odděleně

Správné skladování ovoce a zeleniny je problematické. Většinou tyto potraviny vyžadují rychlé zpracování, jinak místo na talíři končí v odpadkovém koši. Proto je spousta lidí umísťuje do lednice v domnění, že se tím proces kažení zastaví. Tím by ale veškerá starost končit neměla. Vyplatí se potraviny rozdělit a umístit do oddělených nádob, aby se nedotýkaly.

Bohužel i když úhledně uspořádané krabičky s jídlem v lednici vypadají krásně, ne každý má na takové dělení čas. V důsledku každodenních povinností se často stává, že potraviny do lednice vkládáme ve spěchu, aniž bychom dodržovali klíčová pravidla pro jejich skladování. Chyby pak mají za následek rychlé zkažení potravin. Abyste tomu zabránili, umístěte do lednice obyčejnou kuchyňskou houbičku. Jak to funguje?

Zdroj obrázku: Freepik

Houba proti vlhkosti i nečistotám

Vysvětlení je velmi prosté. Houba dokonale absorbuje vlhkost v chladničce. V důsledku toho má mnohem menší dopad na potraviny a procesy rozkladu se zpomalí. Použití houbičky také zamezuje množení bakterií, které jsou za kažení potravin zodpovědné. Netřeba dodávat, že plesnivé potraviny nejen ohrožují zdraví, ale také zanechávají na policích a stěnách lednice obtížně odstranitelné skvrny.

Houba navíc absorbuje nepříjemné pachy uvnitř ledničky. Nezapomínejte ale na častou výměnu, to je základ hygieny v lednici. Umístěte houbu na polici s produkty, které jsou nejvíce náchylné ke kažení. Do chladničky vkládejte pouze suché, čisté a nepoužité houbičky. Pokud máte houbiček více, můžete jimi zakrýt celou zásuvku na uskladnění ovoce a zeleniny.

Zdroj: https://www.thesun.co.uk/living/2457520/want-to-make-your-fruit-and-veg-last-longer-put-a-kitchen-sponge-in-your-fridge/