Žloutková maska vlasy vyživí a rozzáří. Drahé přípravky už nikdy nekoupíte

Slepičí vejce je plné vitamínů a minerálů, které mají blahodárné účinky na vlasy. Pravidelným používáním tohoto produktu budou prameny vlasů vypadat zdravě, silně a získají nádherný lesk. Jedná se o velmi levný a jednoduchý způsob, jak vyživovat poškozené prameny bez ohledu na to, jaký typ vlasů máte. Domácí masky na vlasy vždy fungují skvěle a jsou neuvěřitelně levné.

Proč používat vejce na vlasy?

Použití vejce je velmi jednoduché a levné. Získáte vyživené a zdravé vlasy, které budete milovat. Všeho dosáhnete díky žloutku, protože obsahuje vysoký obsah minerálních látek a vitamínů. Obsahuje vitamíny A, D, E a K, vitamíny skupiny B, železo, zinek, síru, fosfor, kyselinu pantotenovou a lecitin. Díky těmto složkám budete mít zdravé vlasy a síra bude bojovat proti lupům.

Doporučený článek:  Dokonale namalované oční linky si můžete užít po celý den. Jejich rozmazání bude provždy konec

Vejce mají blahodárný vliv také na zdraví našeho těla a měli byste je začlenit do svého jídelníčku. Domácí nebo bio vejce budou vždy skvělou volbou, až se budete rozhodovat o tom, jaká vejce zakoupit. Pro masku budete používat vždy jen žloutky, protože bílky neobsahují složky, které jsou uvedeny výše. Můžete je ale využít v kuchyni a připravit rodině vynikající dezert.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit žloutkovou masku na vlasy?

Výroba je velmi jednoduchá. Žloutek rozšlehejte v misce a poté ho naneste na vlasy. To je všechno. Jestli máte strach, že jediný žloutek nepokryje všechny vaše vlasy, použijte dvě nebo více vajec podle toho, jak dlouhé vlasy máte. Nepoužívejte celé vejce. Bílky postrádají významné živiny, které pro vlasy potřebujete, a bude mnohem náročnější vymýt masku z vlasů.

Doporučený článek:  Mléko působí blahodárně na pokožku a vlasy

Masku opláchněte pod tekoucí vodou po 15 minutách působení. Dávejte si velký pozor, abyste nepoužili příliš horkou vodu. V tom případě se může vejce srazit a bude mnohem obtížnější ho vymýt z vlasů. Pokud chcete účinek ještě posílit, můžete masku obohatit malým množstvím medu, který bude vlasy přirozeně hydratovat.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321971