Způsoby, jak efektivně a přirozeně snížit špatný cholesterol

Dostat se na vysokou hladinu špatného cholesterolu je velmi jednoduché. Snížit cholesterol a dostat jej zpět na zdravou hladinu, již taka jednoduché není. Naštěstí mu můžeme zabránit, aby nám způsobil závažná onemocnění, a to především změnou jídelníčku. Jídlo je během léčby velmi důležité a lékař vám doporučí změnu jídelníčku, i když budete brát léky. V první řadě ovšem vyzkoušejte přirozené způsoby, jak ho snížit.

Co dělat a nedělat, když chcete být zdraví?

Existuje několik způsobů, jak špatný cholesterol snížit. Mnoho z nich vám zajisté doporučí i váš lékař. Při léčbě je důležitá dieta, snížení množství konzumovaného alkoholu na minimum, přestat s kouřením, shodit přebytečná kila a pravidelně se hýbat. Zní to poměrně jednoduše a také to jednoduché je. Stačí se jen držet zdravého životního stylu a budete zdraví a fit po všech stránkách. Podívejme se, co by měla obsahovat vhodná dieta.

Zdravá strava je základem úspěchu

Dodržování doporučené diety je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit hladinu špatného cholesterolu v těle. V první řadě se musíte vzdát rychlého občerstvení, slaných a sladkých svačinek, tučného masa a uzenin, stejně jako práškových polévek a omáček. Polotovary a rychlé občerstvení ve vašem jídelníčku nemá co dělat. Soustřeďte se na skutečné jídlo a budete se cítit mnohem lépe. A navíc ušetříte.

Zařadit byste do svého jídelníčku měli suroviny, jako tučné mořské ryby (losos, makrela, halibut), rostlinné oleje (řepkový, lněný nebo olivový olej), ořechy, semínka, chia semínka, lněná semínka a avokádo. Důležité je také ovoce, jako jablka a citrusové plody, které sníží hladinu cholesterolu. Místo tučných mléčných výrobků zvolte dietnější verze a minimalizujte použití soli. Mezi užitečné bylinky patří: oregano, bazalka, skořice, kurkuma, hřebíček a nové koření. Vždy se předem poraďte s obvodním lékařem (případně dietologem).

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-cholesterol/in-depth/reduce-cholesterol/art-20045935