Zubní pasta – co o ní nevíte

Zubní pastu máme pořád doma, ale věděli jste na co vše se dá použít? V tomto článku se dozvíte několik tipů, jak využít zubní pastu nejen k čištění zubů.

Zubní pasta k odstranění skvrn

Zubní pasta odstraní skvrny na zubech po kávě, červeném víně, ale i po tabáku. Mimo ústa si také poradí se skvrnami na látkách. A jaké fleky zvládne odstranit? Ku příkladu zažloutlé fleky v podpaží od potu a antiperspirantu. Stačí jen použít bílou zubní pastu a pár kapek peroxidu vodíku. Takto vytvořenou kašičku naneste na skvrny a nechte 15 minut působit. Poté vše opláchněte vlažnou vodou a oděv vyperte.

Doporučený článek:  O čisté čalounění se postaráte i bez speciálního vybavení. Se správným postupem zmizí i největší fleky

Milujete černý čaj a chcete mít stále bílé šálky?

Použijte zubní pastu k odstranění sedimentu z šálků. Po černém čaji zůstávají na šálcích tmavé skvrny, které jdou jen těžko obyčejným čistícím prostředkem umýt. Použijte jeden z nejlevnějších a nejméně závadných bělidel na trhu. Zubní pastu naneste na hadřík a lehkými krouživými pohyby naneste na vnitřní část šálku. Nechte působit a po asi 10 minutách umyjte vodou. Pasta obnoví bělost a nepoškrábe porcelán. Váš čajový servis tak bude jako nový. Stejným způsobem odstraníte také skvrny od kávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co jiného můžete zubní pastu použít?

Zubní pasta má tu výhodu, že eliminuje zápach. Proto ji můžete použít na vaše krájecí prkénko, nože i talíře. Po krájení ne vábně vonícího jídla jako jsou ryby, či tvarůžky naneste malé množství zubní pasty na nádobí a kartáčkem vytvořte na povrchu pěnu. Nechte 10 minut působit a poté nádobí opláchněte. Stejný postup můžete aplikovat i na vložky od bot, tenisky, nebo dokonce na odstranění zápachu z vašich rukou.

Doporučený článek:  Stop předraženým úklidovým prostředkům. Zvolte přírodní cestu, ušetřete a mějte čistý a bezpečný domov

Léčivé účinky zubní pasty

Pokud jste například na táboře, nebo pod stanem a objeví se vám na obličeji pupínek, nezoufejte. Vaše mátová zubní pasta totiž dokáže zastavit růst viru a máta zase díky protizánětlivým vlastnostem utiší podrážděné místo. Jak na to? Stačí na pupínek nanést malou vrstvu pasty a nechat ji zaschnout.

I stříbrné šperky a příbory si zaslouží péči.

Se stříbrnými šperky a příbory je třeba zacházet velmi opatrně. Stříbro je měkký kov, a tak se velmi snadno poškrábe. Proto byste stříbro neměli čistit žádným práškem, ani drsnou houbičkou. Doporučujeme na měkký kartáček na zuby nanést asi 1 cm pasty a jemnými pohyby odstranit zašlou černou nečistotu ze stříbrných povrchů. Po vyčištění opláchněte vodou a uvidíte, jak vaše šperky opět ožijí.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-toothpaste/