Žvýkejte jako o závod! Žvýkačky oddálí porod, a dokonce po nich zhubnete

O žvýkačkách toho víme mnoho. Mohou podpořit naše zdraví, a nejedná se pouze o ústa. Ukázalo se, že mají velký vliv na naše zdraví například po operacích. I žvýkat byste ale měli s mírou. Nadměrné žvýkání může způsobit zdravotní komplikace nebo bolesti hlavy. Jak tedy žvýkačka ovlivňuje naše zdraví?

Žvýkačky můžete využít i v domácnosti

Žvýkačky nemusí být prospěšné pouze pro naše ústa, ale také pomohou v domácnosti. Hodí se pro těhotné ženy, protože žvýkáním se mohou zbavit nevolnosti. Těhotné by měly o svou ústní dutinu dbát o to více, protože se mění jejich tělo a zvyšuje se hladina hormonů. Žvýkání žvýkaček s obsahem xylitolu také snižuje riziko předčasného porodu. Studie byla provedená v Malawi, kde se rodí spousta dětí předčasně.

Žvýkání xylitolové žvýkačky podporuje zdraví dutiny ústní a podle autorů provedené studie vyšlo najevo, že díky žvýkání se skutečně rodí mnohem méně dětí předčasně. Také ženy si žvýkání pochvalují. U žen se výrazně snížila parodontitida, která je spojená právě s předčasnými porody nebo novorozenci, kteří nemají optimální váhu. Žvýkačka se bude hodit také po operacích.

Zdroj obrázku: Freepik

Po operaci srdce si můžete pomoci žvýkačkou

Pozitivní účinky žvýkání se prokázaly také u lidí po operaci srdce. Ne že by žvýkačky chránily přímo srdce, ale poradí si s neprůchodností střev nebo dalšími komplikacemi, které mohou přijít. Žvýkačky navíc mohou doporučit lékaři skoro všem pacientům po operaci srdce. Je tu minimální riziko toho, že by střeva mohly zablokovat.

Pokud budete žvýkat žvýkačky bez cukru, rozhodně to neuškodí ani vaší postavě. Díky žvýkání možná nebudete sahat po sladkostech, když budete mít na něco chuť. Díky žvýkačkám si procvičíte svaly a chuť k jídlu budete mít pod kontrolou. Příliš žvýkaček ale může zdraví uškodit, proto byste jejich množství měli hlídat. Dávejte si ale pozor, aby se vám nedostala do vlasů, protože se velmi těžko odstraňuje.

Zdroj: https://selecthealth.org/blog/2017/04/surprising-benefits-of-chewing-gum