Ocet nemusí být jenom přísadou do jídla. Jeho zapomenuté schopnosti začínají hospodyňky znovu objevovat

Ocet nepatří jen do kuchyně. Tato potravina ale nachází mnohá uplatnění i v jiných oblastech domácnosti. Nejen, že dokáže nahradit drahé čisticí prostředky, lze ho použít i k některým kosmetickým procedurám. Inspirujte se i vy těmito neobyčejnými způsoby využití klasického bílého octu.

Zbaví oblečení skvrn

Hyzdí vaše oblíbené tričko skvrna od potu? Polijte ji octem a nechte deset minut působit, oděv bude jako nový. Jelikož má ocet bělicí a antibakteriální vlastnosti, stačí ho smíchat s vodou v poměru 1 : 2 a vyrobit si tak skvělý čistič koupelny. Bílý ocet se také osvědčil při hubení plevelu na zahradě. Stříkejte ho rozprašovačem přímo na listy a stonky.

Doporučený článek:  Mikrovlnka usnadňuje život, může se ale stát hrozbou. Pravidelné čištění eliminuje bakterie i plísně

Smíchejte jeden šálek octa se dvěma litry teplé vody a směs naneste na koberec. Pak přidejte malé množství saponátu, nechte zaschnout a otřete hadříkem. Skvrny z koberce rázem zmizí. Pokud potřebujete v místnosti neutralizovat zápach cigaretového kouře, nalijte ocet do misky a nechte ho v této místnosti působit. Oplach z octa dodává vlasům hedvábnou jemnost a pokud do něj na chvíli ponoříte konečky prstů před lakováním nehtů, bude lak déle držet.

Jablečný ocet místo tonika

Jablečný ocet zředěný vodou je všestranný kosmetický přípravek. Aplikujte ho ale pouze večer, protože při vystavení slunečnímu záření může způsobovat skvrny na kůži. Jablečný ocet uvolňuje kožní póry, zmírňuje akné a pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Je to skvělé pleťové tonikum, které pomáhá udržovat pH pokožky a odstraňuje nečistoty.

Doporučený článek:  Jarní mytí oken vpustí do bytu slunce. S dobrým plánem budou za chvíli čistá

Pokud roztok aplikujete na vzniklou modřinu, urychlí se její hojení. Stejně tak pomáhá zmírnit svědění a otoky po bodnutí hmyzem, protože má antiseptické a antibakteriální vlastnosti. Jablečný ocet také skvěle zatočí s lupy, stačí ho smíchat se stejným dílem vody, nalít do rozprašovače a vzniklou směs použít jako masku na vlasy. Nechte čtvrt hodiny působit a poté opláchněte.

Zdroj: https://simplyshellie.com/10-unusual-uses-for-vinegar