Čištění trouby může být často zdlouhavé a zabere zbytečně mnoho času. Zvláště pokud nejsme poctiví a nestaráme se o svou troubu pravidelně. Tento přístup se však nevyplatí a nakonec vynaložíme spoustu úsilí, abychom měli troubu jako novou.
Nepotřebujete chemii
Pokud chcete troubu vyčistit bez použití chemikálií, zkuste použít jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Z vody a prášku do pečiva připravte pastu, naneste ji na nečistoty a nechte působit 12 hodin. Později troubu umyjte houbou s octem. Nakonec vnitřek trouby otřete vlhkým hadříkem a troubu zapněte na krátkou dobu, aby řádně vyschla.
Abychom se ujistili, že jsou samotná dvířka trouby čistá, můžeme sáhnout po praktickém tlačítku. Najdeme ho u většiny modelů trub. Nebudeme tak muset drhnout sklo ve dvířkách trouby a klečet v nepohodlné poloze. Stisknutím tlačítka můžeme pohodlně a rychle vyjmout čelní sklo. Stačí stisknout tlačítko, vyklopit háček ve spodní části dvířek, odstranit horní lištu a poté sklo demontovat.
Jednoduchá pomoc
Vedle dvířek trouby se nachází tajemné tlačítko, jehož funkce výrazně usnadní čištění. Užitečnost tohoto tlačítka již přesvědčila mnoho lidí, kteří si bez něj nedokážou mytí trouby představit. Pokud troubu pravidelně nečistíme, vytvoří se v ní odolná vrstva nečistot a připálenin, se kterou musíme bojovat silnými čisticími prostředky.
Nové modely trub mají někdy samočisticí funkci, ale i zde je rozhodující četnost a pravidelnost čištění. Při čištění trouby začněte vyjmutím roštů a pečicích plechů. Pokud jsou na nich připáleniny, které se obtížně odstraňují, vyplatí se je namočit do vody s přídavkem jedlé sody. Vnitřek trouby můžete vyčistit domácí čisticí pastou z vody a prášku do pečiva.
Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-an-oven