Některé kombinace potravin jsou pro organismus pohroma. Tyto druhy nikdy nejezte dohromady

Jestliže si vybíráte produkty k jídlu, měli byste vědět, které potraviny by se mezi sebou neměly kombinovat. Na talíři bychom měli mít nejen dostatek zeleniny, ale také dalších potravin, které našemu tělu dodají bílkoviny, tuky i sacharidy. I přes zdravou stravu se můžete cítit nafouknutí. Možná to bude tím, že kombinujete potraviny, které by se společně jíst neměly. Jaké to jsou?

Dbejte na správnou nutriční hodnotu potravin

Mezi námi se najdou lidé, kteří chtějí jíst zdravěji. Díky internetu a sociálním sítím je jich čím dál více a je to dobře. V našem světě je spousta zpracovaných potravin, znečištěné prostředí navíc není vhodné pro rostliny na polích. Dnes si ale můžeme vybírat, od koho budeme potraviny kupovat. V zemi, ve vodě i ve vzduchu jsou přítomny mikroplasty, které nejsou viditelné. Hospodářská zvířata dostávají živiny ze stejných zdrojů, proto je potřeba koukat na to, zda jsou pokrmy z nich vhodné.

Doporučený článek:  Bez telefonu ani ránu. Na těchto místech ale nemá co dělat, hrozí i výbuch

Jestli si nechcete pořád stěžovat na to, že utrácíte spoustu peněz za potraviny, které nejsou vhodné, musíte sledovat, odkud jsou. I nesprávnou skladbou zdravých potravin můžete přibrat několik kilogramů. Potraviny jsou dnes čím dál dražší a o to více je nutné přemýšlet, jak je zpracovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny by nám měly chutnat

Je vhodné sestavit jídelníček tak, aby vám potraviny a kombinace z nich chutnaly. Zelenina a ovoce jsou základem každého z nich, protože tělu dodají vitaminy a další minerály. Jaké chyby ale nejčastěji děláme, co se týče skládání jídelníčku? Po obědě není vhodné dávat si dezert s ovocem. Po něm jsme unavení a jediné, co chceme, je si jít lehnout. Ovoce je sice tvořené hlavně vodou, ale obsahuje také ovocné šťávy, které nejsou vhodné na trávení, pokud jste si k obědu dali řízek nebo knedlíky s masem.

Doporučený článek:  Kočky milují kartonové krabice a vědci prozradili proč. Důvod je docela jednoduchý

Dávejte si pozor také na to, abyste při jedné porci nesnědli velké množství bílkovin. Pro tělo jsou obtížně stravitelné, a i když jsou proteiny velmi prospěšné, v takovém případě mohou v těle nadělat velkou paseku. Míchaná vejce se slaninou tak vůbec nejsou vhodnou snídaní, jak je většinou prezentováno.

Zdroj: https://betterme.world/articles/bad-food-combinations/