Každý typ podlahy vyžaduje jiný způsob čištění

Čistá, lesklá a svěží podlaha je cílem každé ženy, která pečuje o svou domácnost. Naneštěstí často i přes veškerou snahu podlaha nevypadá dostatečně čistě. Naučte se pár jednoduchých triků, které vám pomohou zbavit se šmouh a skvrn od vody. Podlaha díky nim bude nejen dokonale čistá, ale bude se viditelně lesknout.

Čistá podlaha je ozdobou každého domova. Stává se, že nedosáhnete svého cíle, protože nepoužíváte správné prostředky. Každá podlaha vyžaduje něco jiného a použít univerzální prostředek je obrovskou chybou. Seznamte se se svou podlahou a dosáhnete jedinečných výsledků.

Doporučený článek:  Na topení jde ušetřit i bez zbytečného mrznutí. Vyúčtování za vytápění se už bát nemusíte

Údržba dřevěné podlahy

Dřevěnou podlahu byste nikdy neměli mýt velkým množstvím vody. Nejlepší možností je použití vlhkého mopu namočeného ve vhodném prostředku. Nepoužívejte hrubé čisticí prostředky a jednou za měsíc naneste speciální impregnaci, která dřevo ochrání před poškozením. Před vytíráním podlahu vždy vysajte, abyste se zbavili prachu. Mop veďte rovnoběžně s linií spáry. Nebudete mít na podlaze žádné šmouhy. Po mytí vytřete podlahu stejnými pohyby suchou a jemnou látkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Údržba laminátu

Laminátové podlahy jsou odolnější vůči vodě, takže klidně můžete použít více vody. Ideální bude kombinace vody s octem, která podlahu dokonale vyčistí a zamezí tvorbě šmouh. Šmouhám předejdete také tím, že budete podlahu umývat v souladu s jejich uspořádáním. Nikdy ne napříč. Jednou za půl roku použijte lešticí prostředek podle návodu a budete mít nádhernou podlahu.

Doporučený článek:  Citron šálek kávy úplně promění. Získá netradiční chuť i jedinečné účinky na zdraví

Údržba lesklé dlažby

Tento typ podlahy je noční můrou při úklidu. Nejlépe ji můžete umýt teplou vodou s prostředkem na nádobí, mýdla nebo čističe na podlahy. Lesklého efektu na dlažbě dosáhnete přidáním běžného mycího prostředku do vody. Jestli po umytí podlahy setřete zbytkovou vodu, neměly by se vytvořit žádné šmouhy.

Údržba cementové a teracové podlahy

Nejlepší pro tyto podlahy bude voda s neutrálním mýdlem. Nepoužívejte drsné nebo kyselé čisticí prostředky, které mohou povrch poškodit. Po umytí podlahy ji nechte přirozeně uschnout nebo ji vytřete do sucha. Šmouhy se na podlaze zajisté neobjeví právě díky použitému mýdlu.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a657047/keep-your-floors-sparkling-clean/