Vnoučata chtějí jíst špagety nůžkami, moje snacha v tom nevidí problém

Když si vnoučci k talíři špaget porušili nůžky, myslela jsem nejprve, že je to vtip. Trvali ale na svém. Protože jsem byla zvědavá a v první chvíli nechápala, na co je potřebují, přinesla jsem jim je. A nestačila jsem se divit tomu, co dělají.

My jíme slušně

Vždy jsem byla vychovávána tak, že ke stolování patří určitá slušnost. I proto u nás jíme těstoviny standardně pomocí vidličky, někdy máme k ruce i lžíci. Ale že by někdo chtěl podat na špagety také nůžky, s tím jsem se ještě nesetkala. Když jsem potom viděla, co kluci s nůžkami v talíři dělají, bylo mi z toho až nevolno. Hned jsem je okřikla, že my jíme slušně, nůžky jim zabavila a vrazila do ruky vidličku. Samozřejmě, že si stěžovali své mamince. A moje snacha mi chtěla vyčinit.

Doporučený článek:  Některé potraviny je důležité konzumovat pouze po tepelné úpravě

Tohle ke stolu nepatří

Na co chtěli nůžky? Na stříhání uvařených špaget. Nepopírám, že pro děti může být konzumace špaget komplikovanější. Proto je před tím, než je vhodím do vroucí vody, přelomím na polovinu. S tím se ale vnoučci nespokojili. Vzali si nůžky, těmi rejdili ve svých talířích a stříhali své špagety na menší kousky. Potom vzali lžíci a jedli. Pro mě naprosto nepochopitelné. Přitom kdyby řekli, nalámu jim těstoviny před uvařením na malé kousky, a i tu lžíci jim klidně dovolím. Vše bude kulturnější než tohle.

Zdroj obrázku: Freepik

Snacha v tom nevidí problém

Kluci samozřejmě žalovali, že jsem je nenechala pořádně najíst a nemohli si špagety nastříhat na malé kousky. Samozřejmě jsem před snahou nelhala, bylo to tak. A dodala, že hrabat se nůžkami v uvařených špagetách, smíchaných s omáčkou, mi přijde extrémně nechutné. Ale dozvěděla jsem se jenom, že jsem zpátečnická. Že na tom nevidí nic špatného.

Doporučený článek:  Vrásčité prsty po koupání mají překvapivě praktický důvod. Mohou usnadnit i domácí činnosti

K tomu jsem neměla co říct, nechtěla jsem dělat v rodině rozbroje. Ale jedno vím jistě. Špagety svým vnoučatům neuvařím do doby, dokud se je nenaučí správně jíst, protože rejdit v talíři nůžkami, kterými jsem před tím stříhala ani nevím co, mi přijde jak nechutné, tak i nehygienické.

Zdroj: Autorský text