Abstinence přinese tělu řadu benefitů

Víte, že abstinencí pro své tělo uděláte velkou věc? Už pouhý měsíc bez alkoholu bude stačit k tomu, že se vaše tělo začne měnit. Možná si dáte skleničku šampaňského poslední den v roce nebo sklenku vína při romantické večeři. Další příležitosti, proč se napít, mohou přijít velmi rychle. Proč se ale vyplatí alkohol vynechat? Účinky na vašem těle budou znatelné.

Jaký vliv má alkohol na naše tělo?

Alkohol má velký vliv nejen na naše tělo, ale také na naše zdraví a psychickou pohodu. Narušuje fungování nervového systému, ale také se budete mnohem hůře pohybovat nebo se ztratí zrakové a sluchové vjemy. Při požití malého množství ale následky možná ani nepocítíte. Alkohol se dostává hluboko do našich orgánů, hlavně do jater. Po alkoholu budete mít ztížené uvažování, budete možná vystupovat agresivně nebo budete dělat věci, které normálně neděláte.

Doporučený článek:  Kočky milují kartonové krabice a vědci prozradili proč. Důvod je docela jednoduchý

Pravidelným pitím alkoholu se do těla dostanou škodlivé látky. Má vliv na celý organismus. Zvýší se vám krevní tlak, ale také se zrychlí srdeční tep. Všechno to patří mezi negativní účinky alkoholu. Tím pádem budete mít v těle nedostatek vitaminů. Pokud budete alkohol pít ve velkém, dostaví se také gastritida nebo vředové onemocnění. Po měsíci abstinence se ale můžete těšit na spoustu výhod.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapomeňte na alkohol a těšte se na pevné zdraví

Jestliže jste na alkoholu závislí, těžko se vám bude vysvětlovat, že to není nic zdravého pro vaše tělo. V takovém případě je nutné navštívit odborníka, ale sami musíte chtít přestat pít. Pokud si sem tam dáte pivo nebo víno, nic špatného se nestane. Nemělo by to ale být pravidlem. A co uvidíte, když alkohol vynecháte?

Doporučený článek:  Rajčatům nevadí ani tepelné zpracování. Zdraví prospějí vždy, stačí si vybrat tu nejlepší odrůdu

Možná ztratíte i několik kilogramů na váze. Po vypití několika skleniček vína nebo piva totiž budete mít nejen větší hlad, ale také se kalorie budou snadněji ukládat. Zlepší se také kvalita spánku. Večer budete snadněji usínat, a ráno se probudíte s dobrou náladou a také energií, které vás možná překvapí.

Zdroj: https://www.webmd.com/mental-health/addiction/ss/slideshow-quit-alcohol-effects, https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/how-alcohol-affects-your-body, https://www.healthline.com/health-news/what-happens-to-your-body-when-you-quit-alcohol-for-30-days, https://www.healthline.com/health/addiction/alcohol, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6309276/