Ocet usnadní žehlení a vylepší vzhled oblečení

Ocet je nenahraditelnou surovinou v domácnosti. Kdo jej nemá ve spíži, jistě by si ho měl rychle koupit. Je levný, účinný a nevyužijeme ho jen při sterilizaci okurek, ale také jinde v domácnosti, nebo dokonce při péči o tělo. Dnes se ovšem budeme věnovat octu, který lze použít při žehlení. Znáte jeho výhody v této oblasti? Rádi vám je prozradíme. Jejich účinky jsou léty osvědčené našimi maminkami i babičkami.

Vpich po jehle rázem zmizí

Stopa po jehle je na některém oblečení velmi viditelná. Vyzkoušejte schovat všechny dírky pomocí octa. Smíchejte ho s vodou v poměru 1 : 1, navlhčete do roztoku hadřík, vložte ho pod látku a přežehlete. Dírky budou rázem pryč.

Doporučený článek:  Chléb může vydržet chutný až týden. Banální trik ušetří peníze a zachrání jídlo
Zdroj obrázku: Freepik

Okraje a záhyby

Tato místa můžete jednoduše přežehlit, pokud je před žehlením postříkáte stejnou směsí vody a octa. Látka lze navlhčit i pomocí hadříku namočeného v roztoku ze dvou dílů vody a jednoho dílu octa. Vyždímejte hadřík a vyžehlete textilii.

Připálená žehlička

Připálená žehlička je pohroma. Stačí umělé vlákno, a okamžitě se na žehličku přichytí. Poradit si můžete pomocí octa a soli. Smíchejte tyto dvě suroviny ve stejném poměru a zahřejte je v hrnci. Musí vám vzniknout hmota podobná pastě. Nyní směs naneste na spálené místo na žehličce a pomocí hadříku místo přečistěte. Nechte malou chvíli působit a poté pomocí čistého hadříku setřete. Můžete hadřík navlhčit.

Doporučený článek:  Jednoduchý trik zbaví oblečení všech chlupů a nečistot. Majitelé mazlíčků budou nadšení
Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen v žehličce

Není špatné, když čas od času žehličku pročistíte od vodního kamene, abyste jí prodloužili život. Nenápadný vodní kámen dokáže ucpat veškeré otvory a žehlička se zničí. A to i ty otvory, ze kterých uniká pára. A k čemu taková pára slouží u napařovací žehličky, vám jistě nemusíme zdlouhavě říkat. Stačí, když do žehličky nalijete ocet a zapnete samočištění nebo pomocí trysky otvory vyčistíte.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/50-amazing-uses-for-vinegar-that-youll-want-to-know/