Brambory lze vypěstovat i na balkoně. Zdravá a chutná příloha bude vždy po ruce

Pěstování brambor nemusí být žádná věda. Patří mezi krále zeleniny a můžete si je snadno vypěstovat nejen na záhoně, ale také na balkoně. Potřebují jen vhodné podmínky k pěstování a úspěch bude zaručen. Jsou oblíbenou přílohou v mnoha restauracích a navíc z nich můžete udělat skvělé pokrmy, které nemají chybu.

Proč je dobré pěstovat si vlastní brambory?

Brambory jsou oblíbenou zeleninou, kterou seženete v každém obchodě. Můžete jich mít několik desítek kilogramů, pokud budete mít velkou úrodu. Navíc budete mít jistotu, že jsou vaše brambory vypěstovány ekologicky, neobsahují žádné chemikálie, a tak budou nejen hranolky chutnější a zdravější, než kdybyste je koupili v obchodě.

Doporučený článek:  Tofu si může zamilovat každý. Jeho univerzální chuť je jako stvořená pro kulinářské umění

Pěstování brambor navíc zvládnou i začátečníci, protože je to velmi snadné. Je to plodina, která roste sama. Na balkoně se navíc pěstují v pytlích, takže nemusíte řešit napadení plevelem nebo škůdci. Vlastní brambory vás budou těšit a pokaždé, když je budete mít na talíři, budete mít radost z toho, že jste je vypěstovali sami. Jak ale brambory na balkoně pěstovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Počkejte si na klíčky z brambor a můžete začít

Abyste brambory mohli vysadit, stačí si počkat, až z brambor vyraší dvoucentimetrové klíčky. Poté vložte brambory do půdy, zakryjte je a nakonec zalijte. Poté už můžete jen čekat, až brambory vyrostou. Na trhu najdete mnoho odrůd, které se budou hodit na pěstování v domácích podmínkách. Podle odrůdy pak můžete změnit prostředí nebo půdu, ve které se jim bude dařit.

Doporučený článek:  Po uvaření brambor dělá většina lidí zásadní chybu. Připraví se o to nejcennější

Nejčastěji se vysazují hned v dubnu, kdy už jsou vyšší teploty. Nádoba nebo pytel, ve kterých budou brambory růst, musí být alespoň 30 cm hluboké. Půda by měla být úrodná a je nutné také pamatovat na to, že brambory nemají rády mráz. Teplota vzduchu by se měla pohybovat alespoň kolem 8 stupňů. Právě proto je přelom dubna a května vhodný čas pro výsadbu.

Zdroj: https://gardeningtips.in/growing-potatoes-in-balcony-a-beginners-guide