Nejúčinnější postřik na mšice má doma úplně každý. Stačí zajít do koupelny nebo kuchyně

Mšice na rostlinách jsou noční můrou každého pěstitele. Mnohdy několik dní ani netuší, že jsou jeho rostlinky napadeny. Když se ale kolem záhonů a v květináčích začnou vyskytovat mravenci, stačí otočit list a zkáza je vidět na první pohled. V tu chvíli je třeba jediné – začít problém akutně řešit.

Existují známé možnosti

Komu se na rostlinách objeví mšice úplně poprvé, začne pátrat v knihách, ale i na internetu, jak se jich co nejlépe zbavit. Ten, kdo má nějaké zkušenosti, už sáhne po osvědčených metodách. Mezi ty patří, v případě ekologické varianty, třeba odvar z tabáku. V případě méně ekologických postupů se nabízí koupě různých chemických přípravků v obchodech.

Doporučený článek:  Banánové slupky orchideje posílí a podpoří je v bohatém kvetení

Sehnat však tabák, pokud je člověk nekuřák, není úplně jednoduché. A vařit z něho odvary v běžném domě nebo bytě není úplně ideální. Navíc ne vždy taková možnost vůbec zabere. A v případě kupované chemie – ta rozhodně nepatří mezi nejlevnější možnosti. I když je účinná, je třeba mít na paměti, že se nebezpečné látky mohou dostat i na plodiny, které potom jíme.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologicky a zdarma

Je proto namístě začít pátrat po variantách, které by mohly být jednoduché, ekologické a také bezplatné. A existují? Rozhodně ano. Dokonce je může vyzkoušet každý, protože tento postřik na mšice máme doma úplně všichni. A kde? Nejčastěji v koupelně, ale v případě nouze ho najdeme i v kuchyni. Řeč je o sprše, případně o dřezu.

Doporučený článek:  Ořešák potřebuje pro svůj růst prostor a dostatek slunce

Jak tedy na mšice jednoduše, ekologicky a vlastně i skoro zadarmo vyzrát? Stačí vzít rostliny, zapnout sprchu a důkladně je osprchovat. Nezapomeňte, že mšice se nacházejí nejenom na stoncích, ale také ze spodní strany listů. Je třeba rostlinu důkladně osprchovat na těchto místech a mšice spláchnout. Po několikerém opakování tohoto postupu a při důsledném provedení mohou být mšice minulostí. A co v případě záhonů? Nemusíte rostliny vykopávat a tahat do sprchy, stačí zahradní hadice a správně mířený proud vody.

Zdroj: https://www.mygarden.com/garden-practice/plant-protection/best-home-remedies-aphids-29376