Pokud konvici nečistíme pravidelně, je možné, že se za čas celá zanese vodním kamenem a nebude správně fungovat. Je pravdou, že tvrdost vody se odvíjí od toho, kde bydlíme, jelikož z různých zdrojů pitné vody vychází různě tvrdá voda. Pokud ale bydlíme v místě, kde se vodní kámen tvoří často, určitě bychom čištění konvice neměli podceňovat. Máme pro vás pár tipů, jak čistit konvici domácími prostředky.
Proč je důležité pravidelně varnou konvici čistit?
Pravidelné a systematické čištění konvice pomáhá chránit konvici samotnou. Konvice se díky čištění nezanáší vodním kamenem, ale ani jinými nečistotami. Nejen že nahromaděný sediment nevypadá hezky, navíc může zapříčinit poškození varné konvice a také může mít vliv na kvalitu převařené vody. Ideální je, když budete konvici čistit alespoň jednou měsíčně. K dostání jsou speciální přípravky nebo můžete konvici vyčistit pomocí prostředků, které najdete doma.
Čištění konvice kyselinou citronovou
Tato kyselina se často v domácnosti používá k čištění různých povrchů. Snadno vyčistí usazeniny také ve varné konvici. Stačí, když celý sáček tohoto kouzelného prášku vysypete do varné konvice a zalijete jej vodou. Konvici zapněte a vyčkejte, až se voda provaří. Poté nechte směs v konvici hodinu působit. Po uplynutí této doby obsah vylijte a konvici důkladně vypláchněte. Další dvě dávky vody v konvici, které převaříte, pro jistotu vylijte. To proto, abyste se zbavili zbytků kyseliny a také možných zbytků vodního kamene.
Bramborové slupky
Také slupky od brambor jsou dobré pro odstranění nečistot z varné konvice. Jelikož tyto slupky obsahují velké množství škrobu, perfektně si poradí se silnou vrstvou vodního kamene. Opláchněte slupky pod tekoucí vodou a vložte je do konvice. Nalijte vodu do maxima a nechte v konvici převařit. Tuto akci opakujte třikrát. Poté konvici vypláchněte čistou vodou.
Zdroj: https://www.kitchenaid.com/pinch-of-help/countertop-appliances/how-to-clean-an-electric-kettle.html