O čisté čalounění se postaráte i bez speciálního vybavení. Se správným postupem zmizí i největší fleky

Čištění čalounění je náročné nejen na váš čas, ale možná také trpělivost. Není to jednoduchá činnost, a proto je vhodné si pomoci některými triky, kterými si oboje ušetříte. Občas se stane, že se gauč nebo pohovka ušpiní od domácích mazlíčků nebo se na ně něco převrhne. V první řadě je nutné jednat co nejrychleji, protože zaschlé skvrny se odstraňují velmi špatně. My vám poradíme, jak si čištění pohovky co nejvíce ulehčit.

Pořádek v domácnosti musí být, i když je to náročné

Skvrny od kávy, vína nebo od kočičí moči můžete snadno odstranit pomocí několika triků, které si brzy osvojíte a budete mistrem v čištění čalounění. Gauče i křesla budou vypadat jako nové, protože použijete přírodní prostředky, které jim neublíží. Čištění čalounění na nábytku musíte začít vysavačem, abyste odstranili ty největší nečistoty. Potom se můžete pustit do dalšího kroku.

Doporučený článek:  Zbytky z kuchyně jde ještě prakticky zužitkovat

Díky vysátí prachu ho nebudete muset složitě dostávat z čalounění, čištění pak půjde rychleji. Na přikrývky, polštáře nebo přehozy se vrhněte jako první. Nezapomeňte na drobky, vlasy, uvolněný prach ve štěrbinách nebo v místech, kam normálně nesaháte. Na štěrbiny pak použijte úzkou hubici a celkově využijte potenciál svého vysavače, který může být velkým pomocníkem, když víte, jak s ním správně zacházet.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí metody na čištění čalounění

Abyste dosáhli skvělých výsledků, nemusíte kupovat drahé prostředky na čištění. Poslouží totiž ty, které máte doma v kuchyni. Čištění čalounění nemusí trvat několik hodin, jak to možná znáte z dřívějších dob. Můžete si pomoci například žehličkou s párou. Pára pronikne do materiálu a usnadní čištění skvrn. Pomoci si můžete také jedlou sodou, která je velkým pomocníkem při úklidu.

Doporučený článek:  Pravidelné odmrazování prodlouží životnost mrazáku a udrží ho funkční

Smíchejte půl sklenice jedlé sody s půl sklenicí vody. Přípravek naneste na houbičku a tu pak na čalounění. Nechte zaschnout a po několika minutách vysajte. Zbavíte se tak i nepříjemného zápachu z kočičí moči, stejně jako odolných skvrn. Rozlité víno nebo káva už vás nebudou tolik rozčilovat, protože jejich odstranění bude hračka.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2018/march/how-to-deep-clean-a-couch/