Domácí králík se stane věrným kamarádem celé rodiny. Na oplátku potřebuje laskavou péči

Mnoho malých dětí sní o vlastním zvířátku. Psa musíte venčit, a tak si děti často vyberou kotě nebo malého králíčka. Ať se rozhodnete pro jakékoliv zvíře, je nutné mít na paměti, že potřebuje spoustu péče. Králík si musí zvyknout na nové podmínky, ve kterých bude žít, ale pokud se o něj budete starat, můžete ho i vycvičit a stane se věrným kamarádem.

Jak si králíka ochočit?

Pro králíka bude nejdůležitější se rychle adaptovat. Musí si zvyknout nejen na klec, ale také na nové osoby, které se kolem něj budou vyskytovat. Nejdříve ho z klece vůbec nepouštějte, ať si zvykne na nový domov. V kleci nesmí chybět podestýlka, seno, voda a miska s jídlem. Zvykejte ho na nové granule a jídlo. Až po několika dnech je pak vhodné ho vypustit do místnosti, aby mohl poznat nová místa.

Doporučený článek:  Riziko kardiovaskulárních onemocnění sníží jedině změna životního stylu. Úprava jídelníčku prospěje celému tělu

Králík se musí naučit, jak se o sebe postarat. Dříve, než ho vypustíte, mu přidejte do klece podestýlku, kterou dejte do pelíšku nebo do rohu klece, kde bude králík odpočívat. Musí se naučit také vykonávat potřebu na stejné místo. Až budete mít králíka naučeného, můžete ho postupně pouštět ven, kde byste měli mít také připravenou misku nebo bednu na bobky.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je pravidelně ho krmit

Ochočení králíčka není nic složitého, ale chce to hodně času a trpělivosti. Odmění se vám ale důvěrou a získáte kamaráda, se kterým zažijete mnoho legrace. Ze začátku se možná bude trochu bát, proto mu dejte čas. Králíci nemají rádi hlasitou hudbu, hádky nebo jiné zvuky, které je mohou vyděsit. Na váš hlas si musí postupně zvyknout, stejně jako na ostatní členy domácnosti.

Doporučený článek:  Málokdo odolá sladké chuti jahod. Ne vždy ale tato svačinka končí dobře

Jídlo v misce v kleci by mělo být stále k dispozici. Dávejte mu jídlo pravidelně, ale s mírou. Králík nesmí být hubený ani příliš tlustý. Zásobujte ho různými aktivitami a sledujte, jak s vámi bude spolupracovat. Čistění klece je další pravidelná činnost, kterou budete muset dělat. Nejlépe je čistit klec denně, protože jinak bude vaše domácnost plná nepříjemného zápachu.

Zdroj: https://myhouserabbit.com/rabbit-care/care-pet-rabbit/