Dřevěné doplňky jsou krásné a díky pravidelné péči budou stále jako nové

Dřevo je přírodní materiál, který zútulní interiér. A nemusí se jednat jen o dřevěný stůl či dřevěnou skříň. Mezi doplňky, které má každý z nás doma, bezpochyby patří i dřevěné vařečky, prkénka a misky. Stejně jako se staráte o svou dřevěnou skříň, měli byste se jednou za čas postarat i o tyto malé dřevěné doplňky ve své domácnosti.

Jakým způsobem ošetřit dřevěné nádobí?

Pokud je na vašem prkénku dřevo už trochu poškrábané, trčí z něj drobné dřevěné „chloupky“ nebo je na dotek drsné, určitě jej nevyhazujte. Doporučujeme ošetřit dřevěné materiály jemným smirkovým papírem. Nerovnosti se tak ztratí a dřevo bude opět hladké. Aby však bylo ošetření kompletní, měli byste dřevěné náčiní ošetřit také olejem, který dodá materiálu zpět svou barvu a vitalitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký olej použít, aby nebyl zdraví nebezpečný?

Technické oleje určitě nepoužívejte. Nejsou vhodné ani speciální čisticí prostředky na dřevo. Tyto prostředky by mohly být při vaření zdraví nebezpečné. Proto je ideálním řešením použít klasický kuchyňský olej. Lžičku tohoto oleje naneste na bavlněný hadřík a vetřete do dřeva. Takové ošetření je vhodné aplikovat několikrát do roka.

Doporučený článek:  Necháváte v drogerii všechny své úspory? Máme řešení.

Dřevěné vařečky a prkénka tak vydrží nejen krásné, ale i funkční delší dobu. Nebudou praskat a lámat se. Dřevěné misky tak opět budou zářit novotou a udělají váš dům ještě útulnější.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/are-wooden-spoons-sanitary-909328