Husté a dlouhé řasy jsou korunou ženské krásy. Snadno k nim dopomůžou domácí prostředky

Chtěli byste mít řasy jako modelky, herečky nebo zpěvačky? Řasenka vaše oči zvýrazní, ale pro dokonalý pohled musíte mít i zdravé a dlouhé řasy. Nemusíte utrácet hromady peněz za kosmetické procedury. Přirozeně dlouhé řasy můžete mít díky účinným domácím trikům.

Jaké prostředky z domácnosti jsou vhodné pro prodloužení řas?

Řasy každý večer důkladně odličte. Voděodolné řasenky mají tendenci řasy vysušovat, a tím řasy zbavují pružnosti. Po důkladném odlíčení, nejlépe večer, naneste na řasy vazelínu. Vazelína nanesená malým štětečkem obalí řasy a dodá jim potřebnou hydrataci. Vazelínu nechejte přes noc působit a ráno zbytky smyjte. Pokud budete tento proces opakovat třikrát týdně, je zaručené, že se vaše řasy prodlouží a zpevní.

Doporučený článek:  Nechte pokožku dýchat. Správné odlíčení je základem péče o krásnou pleť

Pokud nemáte vazelínu, zkuste směs olivového a citrónového oleje. Řasy do této směsi oleje namáčejte alespoň třikrát týdně. Citrón je přírodní antiseptický a antibakteriální prostředek. Olivový olej zase řasy prodlouží a ochrání je před dehydratací. Je také důležité říct, že řasy rostou díky správnému proudění krve v očních víčkách. Proto se doporučuje oční víčka každý den jemně masírovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste si prodloužit řasy pomocí zeleného čaje

Využijte vlastnosti zeleného čaje. Zelený čaj obsahuje flavonoidy, které stimulují růst řas a pomáhají čistit řasní folikuly. Namočte proto vatový tampon do zeleného čaje a aplikujte na čisté, odlíčené řasy. Takto ošetřené řasy kartáčujte. Řasy se zpevní a prodlouží.

Doporučený článek:  Hladké paty jsou v létě důležité. Díky zvláčňující péči budou jemné a krásné na pohled

Krásnější řasy díky správné stravě

Ano, také strava ovlivňuje kondici řas. Proto si dejte pozor, aby vaše strava obsahovala dostatek bílkovin a vitamínů. Potraviny, které jsou pro zdravý růst řas a vlasů vhodné, jsou například ryby, vejce, fazole, jogurty či sójový protein.

Pokud je to možné, nechte některý den řasy odpočinout od řasenek. Královsky se vám za vaši péči odmění.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-skin/everyday/how-to-grow-eyelashes