Káva působí nejen na mozek. Při stoupnutí na váhu může přijít šok

Kávovar možná najdete i ve své domácnosti, pravdou ale je, že ve většině případů ho lidé ani nepoužívají. Málokdo tuší, že velké množství kávy může naopak uškodit než vám přinést něco dobrého. Káva by se měla pít nejlépe černá, spousta lidí ji ale miluje s mlékem, navíc ještě doplněnou nezdravým cukrem. Pití kávy sice může mít skvěle účinky na naše zdraví, ale také může ublížit.

Odborníci poukazují na nevýhody pití kávy

Miliony lidí na celém světě si nedovedou představit začít svůj den bez milovaného hrnku s kávou. Většinou mají tento rituál spojený s dobrou snídaní, někdo dokonce s cigaretou. Pokud ji ale budete pít denně velké množství, může se stát, že se objeví vedlejší účinky, které mohou mít velký vliv na vaše celkové zdraví.

Doporučený článek:  Pálení žáhy se může objevit kdykoli. Stačí málo a už nikdy vás trápit nebude

Nejdříve si uvedeme výhody pití tohoto lahodného moku. Rozhodně má pozitivní vliv na naši mysl. Jestliže si ráno dáte hrnek horké kávy, nejlépe černé, nastartujete tím svůj mozek. Ten pak bude rychleji reagovat a díky kávě budete mít hodně produktivní dopoledne. Můžete také navíc snížit riziko vzniku Alzheimerovy choroby nebo demence, káva pomůže také proti depresi. Játra budou díky kávě zdravější a vyhnou se vám také další nemoci.

Zdroj obrázku: Freepik

Pití kávy může způsobit tloustnutí

Jako každá surovina nebo potravina i káva může mít nežádoucí účinky. Po kávě možná budete chodit častěji na toaletu, protože se vám kvůli látkám v ní obsaženým rozpohybují střeva. Navíc také působí močopudně. Kromě toho ale po nějakém čase můžete pozorovat, že přibíráte na váze, což je jeden z účinků, který zažít nechcete. Kávu navíc pijeme nejen proto, že krásně voní, ale také, že nám chutná.

Doporučený článek:  Láska napsaná ve hvězdách: Střelci touží po dobrodružství, Panna zůstává chladnou

Pokud si s kávou dáte také dezert, na první ochutnání se vám bude jevit málo sladký. Právě proto si možná dáte ještě jeden, a tím pádem se můžete snadno dostat do pasti nadváhy nebo obezity. Vědci učinili výzkum, ve kterém zjistili, že konzumenti kávy mnohem častěji přibírali na váze než ti, kteří kávě vůbec neholdovali.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4079928/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6628169/, https://tracidmitchell.com/lifestyle/caffeine-can-cause-weight-gain-belly/, https://drinkgoldenratio.com/a/blog/why-does-coffee-make-you-poop, https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/9-reasons-why-the-right-amount-of-coffee-is-good-for-you, https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/caffeine/art-20045678, https://tracidmitchell.com/lifestyle/caffeine-can-cause-weight-gain-belly/