Tulipány vydrží ve váze déle čerstvé díky správnému seříznutí a ideálním podmínkám

Řezané tulipány ve váze patří mezi nejoblíbenější jarní dekorace, které můžete mít ve svém interiéru. Velkou nevýhodou živých květin ve váze je fakt, že příliš dlouho nevydrží nádherně čerstvé a svěží. Naštěstí existuje hned několik domácích prostředků a pravidel, díky kterým si budete moci užívat svých oblíbených květin mnohem déle.

Jak správně pečovat o tulipány?

Ode dne MDŽ se v našich domovech začnou pravidelně objevovat živé, řezané květiny. Jejich kouzlo je obrovské a neměly by chybět v interiéru nikoho z nás. Přinést si je můžete z vlastní zahrady, ale snadno je zakoupíte také v květinářství. V každém případě do vašeho domova vnesou jarní atmosféru a trochu barvy. Čerstvé je nejlépe udržíte, když je budete pravidelně zastřihovat.

Doporučený článek:  Mléko najde využití při péči o pokožku i domácnost

Zlaté pravidlo pro všechny řezané květiny zní jasně: odřízněte kousek dlouhý asi 3 centimetry pod úhlem asi 45 stupňů! Tento proces byste měli opakovat každých pár dnů, aby rostliny zůstaly čerstvé a voda mohla do květiny dodat dostatečné množství vláhy a živin. Nikdy přitom nezapomínejte, že potřebujete skutečně ostrý nůž nebo nůžky, jinak nebude metoda fungovat správně.

Zdroj obrázku: Freepik

Pár tipů, které prodlouží životnost tulipánů

Jestli si chcete užít barevné kvítí ještě déle, udělejte několik dalších kroků. Výměna vody by měla být naprostou samozřejmostí. Tulipány mají rády hodně místa, a proto byste měli zvolit tu největší vázu, kterou doma najdete. Důležité je také odstranit spodní listy a hlídat, aby se listy nedostaly do vody, protože pak vedou ke hnilobě celé květiny.

Doporučený článek:  Při přesazování rostlin hraje důležitou roli denní doba

Velmi důležité je také správné umístění vázy s květinami, protože na přímém slunci se jim nebude dařit nejlépe. I první jarní sluníčko je může spálit. Neměli byste je ale dávat ani blízko radiátoru. Když jim dodáte mírný chlad, budete si pohled na krásné květiny užívat ještě o něco déle. Může to vypadat, že je zapotřebí udělat hodně kroků, ale na oplátku získáte krásné, svěží a barevné květy.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tulips-as-cut-flowers-1402114