Při péči o domácnost mnoho lidí zapomíná na základní údržbu. Následky mohou být katastrofální

Každý dělá chyby, je ale potřeba se z nich poučit. Je nutné vzít za svou domácnost zodpovědnost a věnovat se jí natolik, abyste se doma cítili co nejlépe. Mnoho lidí ale netuší, jak postupovat při pravidelném úklidu, a dopouští se chyb, které je pak stojí drahocenný čas nebo peníze. Na co nejčastěji zapomínáme při péči o náš domov?

Kromě domácnosti dbejte na pořádek kolem domu

Nikdo nerad čistí například okapy. Jestli ale úklid budete oddalovat, může se snadno stát, že přestanou plnit svou funkci, protože budou plné listí a dalších nečistot. I okapům je nutné se věnovat. Mohou se snadno ucpat a tím pádem může déšť poškodit fasádu nebo jinak znehodnotit vaše bydlení. Okapy pak nainstalujte tak, aby se nikdy neucpaly, a budou prakticky bezúdržbové.

Doporučený článek:  Citrusový ocet rozzáří kuchyni i koupelnu čistotou. Jeho příprava je snadná a efekt okamžitý

Dbejte také na pravidelnou kontrolu a případnou výměnu filtrů. Ušetříte tím spoustu energie a také peníze, které pak můžete investovat jinde. Filtry ovlivňují kvalitu vzduchu uvnitř domu. Pokud se v něm nebudete cítit dobře, pocítíte to hlavně na svém zdraví – dostaví se únava a budete špatně spát.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozorujte případnou vlhkost a dbejte na kvalitu vody

I když najdete jen velmi málo vlhkosti, zbavte se jí co nejdříve. Vlhkost se snadno může změnit v houby a plísně, se kterými pak budete bojovat delší dobu. Důležité je najít zdroj vlhkosti, která se objevuje především v koupelnách a málo větraných místnostech. Pokud máte tvrdou vodu, budete nutné ji změkčovat. Dbejte na kvalitu vody, kterou používáte nejen na vaření, ale také mytí nádobí nebo koupel.

Doporučený článek:  Výměna povlečení nestačí. Také matrace potřebuje pravidelnou péči, která zlikviduje všechny mikroby

Pravidelně si zvěte instalatéry, kteří vám zkontrolují odpady a poradí s případnými problémy. Těsnění u oken, dveří nebo dřezů může také postupem času prasknout nebo se jinak znehodnotit. Nahraďte je včas novým. Nechte si kontrolovat také potrubí, které se může snadno ucpat, v zimě může dokonce zamrzat.

Zdroj: https://thehappyhousecleaning.co.uk/5-things-we-tend-to-forget-when-cleaning-our-home/