Malé myšky dokážou natropit doma velkou spoušť. Vyhnat je nemusí být těžké

Jestli máte v bytě, kanceláři nebo garáži myši, bude nasnadě se jich co nejrychleji zbavit. Není těžké poznat, že máte co dočinění s těmito škůdci. Určitě budete cítit nepříjemný zápach nebo si všimnete zbytků jídel na podlaze. Drobečky nebo trus budou vidět všude, kam se podíváte. Hlodavců se není těžké zbavit, ale musíte vědět, jak na to.

Vyzkoušejte všechny metody, které můžete

Zbavit se myší není jednoduchý úkol, pokud na to ale půjdete chytře, už se k vám pak nebudou ani vracet. Můžete si pořídit například bylinky nebo použít lak na vlasy či pastičky, které už jsou ale více invazivní. Pokud chcete myši vyhnat z domu, ale nechcete je zabíjet, musíte je z domácnosti vypudit.

Doporučený článek:  Růže jsou často napadeny škůdci nebo chorobami

Hlodavci jsou velmi chytrá zvířata a stačí jim málo, aby se dovnitř domu dostali. Dávejte si tedy pozor, jestli nemáte ve zdech díru. Nenechávejte nikde ležet žádné potraviny a kontrolujte také lišty v podlaze nebo okenní rámy. Pro myši není problém vylézt i několik pater, pokud ucítí, že tam bude hotová hostina. Snadno se dostanou do kuchyně, kde mohou hodovat i několik dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Myš se prokouše polystyrenem i vatou

Myši jsou velmi vynalézavé, a pokud chtějí jíst, umí se prokousat různými materiály. Existuje hned několik metod, kterými je vypudíte. Myším se nelíbí vůně divoké máty, divizny nebo čerstvých rajčatových listů. Můžete vyzkoušet také lak na vlasy nebo květy třezalky. Pokud najdete myší hnízdo, můžete použít vonný odpuzovač a myši se na místo již nevrátí. Kolem domu je vhodné vysázet mátu, aby se vašemu domu myši úplně vyhnuly.

Doporučený článek:  Bílá křída zamaskuje skvrny na stěně a udrží lesk příborů

Další způsoby jsou méně humánní. Koupit si můžete elektrické plašiče myší, které jsou velmi efektivní. Můžete je použít v místnostech, kde jste myši viděli. Pokud bydlíte na vesnici, je vhodné si k domu pořídit také kočku, která je přirozeným nepřítelem myší a ostatních hlodavců. Musíte si ale dát pozor na to, aby vám ji nepřinesla až k nohám…

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice