S šikovnými triky budou koberce znovu vypadat jako nové. Konec flekům i sešlapaným vláknům

Čištění koberců patří mezi činnosti, které nejsou oblíbené. Je to těžká a velmi náročná práce, ale pokud ho stačí jen osvěžit, můžete mít rychle hotovo. Poradíme, jak se do osvěžení koberce pustit a jaké prostředky používat, aby zářil jako nový. Zbavíte se nejen zápachu, ale také ošklivého vzhledu.

Domácí metody patří mezi nejúčinnější

Pomoci si můžete prostředky, které máte běžně doma. Prvním z nich je jedlá soda. Soda totiž pohlcuje pachy a také zabrání roztočům a houbám, aby se dále rozmnožovaly. Soda je skvělým prostředkem na čištění koberců, navíc se snadno používá. Stačí ji jen posypat na koberec, nechat působit a rozetřít hadříkem. Jedlou sodu nechte působit přes noc nebo jen několik hodin, pokud to není možné.

Doporučený článek:  Indukce může roky vypadat jako nová. K jejímu dokonalému vyčištění pomůže jednoduchý domácí prostředek

Následně koberec znovu otřete hadříkem a vysajte. Koberec bude jako nový, zmizí zápach i nečistoty. Sešlapaný koberec je ještě větší oříšek. Tím, že se po něm často chodí, se ušlape jeho vlas, který pak těžko narovnáte. I tady ale existuje řešení. Nepřemisťujte těžký nábytek po koberci, ale raději ho kousek nadzvedněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se důlků po nábytku

Jestli jste i tak našli na koberci důlky po nábytku, můžete se jich snadno zbavit. Bude stačit na koberec položit navlhčený hadřík a několikrát po něm přejet rozpálenou žehličkou. Žehlením koberců dosáhnete jejich nového vzhledu a zbavíte se sešlapaných vláken. Pokud nemáte jinou možnost, vezměte do ruky žehličku a dejte se do práce!

Doporučený článek:  Několik změn v domácnosti pomůže šetřit doma s energiemi

Různé skvrny také můžete vyčistit pomocí domácích prostředků. Na internetu najdete mnoho tipů, kromě jedlé sody jsou oblíbené ještě kyselina citronová nebo obyčejný ocet. Pomocí takových kombinací se zbavíte nečistot, mastných skvrn nebo odstraníte zápach z koberce. Dávejte si pozor, jakou obuví na něj našlapujete, a zejména vlasy a chlupy zvířecích mazlíčků mohou v koberci nadělat paseku. Pravidelné vysávání by tak mělo být na denním pořádku.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-deep-clean-carpet-4846968