Mšice už vás letos nedostanou. Připravte si účinné zbraně, které je zlikvidují do jedné

Mšice jsou vůbec nejčastějším škůdcem našich zahrad. Jejich likvidace je skutečnou výzvou a zároveň velmi pracným procesem. Co ale dělat, když se mšice definitivně usadí na našich rostlinách, a ne a ne odejít? Pak je důležité jednat. Pomůže osvědčený domácí způsob.

Mšice si najdou cestu do každé zahrady. Jedná se o malý hmyz, který se živí vysáváním tekutin z rostlin. Ve velkém množství je mohou velmi oslabit, poškodit květy i listy. Kromě toho se velmi rychle rozmnožují, a proto je třeba zasáhnout co nejdříve.

Doporučený článek:  Mech mezi dlažebními kostkami lze vyčistit téměř bez práce

Jak bojovat proti mšicím?

Charakteristickým znakem přítomnosti mšic jsou pokroucené a lepkavé listy. Pomůže, možná překvapivě, postřik mlékem. Každý z nás bezpochyby najde mléko ve své lednici. Je potřeba jej smíchat s vodou v poměru 1 : 1. Hotovou směsí pak bohatě postříkejte rostliny.

Oblíbenou metodou je také domácí česnekový extrakt. Asi 20 gramů česneku je třeba prolisovat a zalít přibližně 10 litry vody. Nechte odstát 24 hodin a poté použijte. Uživatelé internetu doporučují i ​​odvar z cibule. Nakrájejte 75 gramů cibule a zalijte ji 10 litry vody. Poté vařte asi 30 minut. Nechte zchladit a rozprašovačem aplikujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojujte už preventivně

Jestliže na své zahradě již najdete rostlinu napadenou mšicemi, může být také nejlepším řešením ji neprodleně zlikvidovat. Rozhodně ji neházejte na kompost, ale pečlivě ji spalte, protože jen tak se vám podaří celou kolonii mšic zahubit, aby se nešířily dál. Jako prevence se dají do zahrady vysadit také různé bylinky. Mšice nemají rády aromatické druhy, jako jsou afrikán, tymián, bazalka, saturejka, máta a další. Nevoní jim ani lichořeřišnice a košťáloviny nebo třeba kopr.

Doporučený článek:  Nastražte na ovocné mušky jednoduchou past. Ovoce i zelenina budou znovu v bezpečí

Poslední záchrana

Až jako poslední možnost volte postřiky koupené v drogerii. Obsahují totiž agresivní chemii, což může poškodit rostlinu i celou zahradu. Někdy ale není jiná možnost, takže pokud nic jiného nezafunguje, zkuste i toto.

Zdroj: https://www.almanac.com/pest/aphids