Kytice řezaných květů potěší každou ženu. Díky jednoduchým trikům vydrží ve vodě mnohem déle čerstvé

Mezinárodní den žen, svátky, narozeniny nebo jen tak pro radost. Ke všem těmto příležitostem se hodí krásná kytice. Bohužel květiny ve váze po pár dnech ztrácí na svěžesti, vadnou a opadávají jim okvětní lístky. Existují ale způsoby, které proces vadnutí trochu oddálí. Vyzkoušet můžete následující domácí triky.

Před umístěním do vázy je zastřihněte

Kytice už neodmyslitelně patří ke stálicím mezi dárky pro ženy. Vyjadřujeme jimi lásku, náklonnost či přátelství. Obdarovanou ženu potěší, a ještě na několik dní krásně ozdobí interiér bytu či domu. Bohužel tulipány, růže, narcisy, gerbery a další oblíbené květy po umístění do vázy většinou po pár dnech uschnou. Jak tedy řezaným květinám prodloužit život?

Doporučený článek:  Potravinová fólie nabízí nespočet skvělých využití a triků, které ulehčí život

Aby řezané květiny zůstaly déle čerstvé, je potřeba o ně správně pečovat. Květiny ve váze by měly mít dostatečné množství vody. Hladina by měla sahat až do třetiny stonků. Také by neměly stát na velmi teplém nebo slunečném místě. Před umístěním květin do vázy jim ostříhejte stonky. Jak je co nejšetrněji oříznout? Odborníci doporučují používat ostrý nůž pod úhlem 45 stupňů a přibližně 3 centimetry od špičky stonku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si vlastní výživu

V květinářstvích prodejci často přibalují sáčky s živinami, které po nasypání do vody prodlužují životnost řezaných květin. Při vkládání kytice do vázy můžete použít buď tento hotový přípravek, nebo vyzkoušet osvědčenou domácí metodu. Oblíbeným trikem, jak květinám prodloužit život, je nalít do vázy trochu bělidla. Látky, které bělidlo obsahuje, odstraní ve vodě se vyvíjející mikroorganismy, které jsou zodpovědné za rozvoj hnilobných procesů.

Doporučený článek:  Slimáci si rádi smlsnou na pracně vypěstované zelenině. Úrodu zachrání odpad z kuchyně

Nalévání bělidla do vázy není jediný domácí způsob, jak udržet řezané květiny déle čerstvé. Další oblíbenou metodou je dát do vody lžičku cukru, který bude pro rostliny působit jako kondicionér. Dalším patentem je vhození měděné mince nebo tablety aspirinu do vody. Obojí, stejně jako bělidlo, brání šíření bakterií.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/keep-flowers-fresh-longer-tips-that-actually-work-according-to-experts/