Cukr škodí zdraví. Mnohem lepší je ho nasypat na zahradu a osladit rostlinám život

Většina lidí chce chránit své rostliny. Jedním z produktů, které máme neustále doma a můžeme je využít, je cukr. Cukr je spojován s nadváhou a zdravotními problémy. Na zahradě ho ale můžete využít jako jednoduché hnojivo pro rostliny. Proto byste ho měli mít neustále po ruce, jakmile budete chtít na zahradě pečovat o své rostliny. Jak ho správně používat?

Jak funguje cukr na zahradě?

Cukr nasypaný na zahradě ochrání vaše rostliny před hmyzem. Stačí, když si vyrobíte domácí past a smícháte cukr s jedem. Cukr ale můžete také využít jako hnojivo na rostliny na zahradě, protože posiluje jejich vitalitu, stimuluje růst a přitahuje užitečný hmyz, jako jsou včely nebo čmeláci. Nejdůležitějším efektem cukru na zahradě je odstranění škůdců a parazitů.

Doporučený článek:  Krásné šperky rozzáří každou ženu. O jejich dokonalý lesk je ale nutné správně pečovat

Jak připravit past na mravence? Jestli máte na zahradě příliš mnoho mravenců, mohou způsobit hodně problémů. Na výrobu pasti přitom potřebujete jen prášek do pečiva a cukr v poměru 1 : 1, přičemž směs rozsypete na místa, kde vídáte mravence nejčastěji. Mravenci mají rádi prášek do pečiva, ale společně s cukrem bude mít insekticidní účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché triky pro všechny zahradníky!

Cukr je úžasnou přírodní živinou pro rostliny. Jedná se o zdroj energie, poskytuje minerály a živiny a podporuje životní procesy rostlin. Na výrobu domácího hnojiva potřebujete 1/2 litru vody a lžíci cukru. Výsledným roztokem jednoduše postříkejte rostliny anebo cukrem posypejte celou zahradu (maximálně jednou za měsíc).

Doporučený článek:  Skvrny od vodního kamene vyčistí suroviny z kuchyně

Cukr může ale pomoci také samotným zahradníkům, protože mají často na rukou odolné skvrny od trávy. Na tento problém stačí smíchat cukr s trochou vody a pastou si vydrhnout ruce. Pastu můžete použít také na oblečení se skvrnami od trávy a poté oblečení jednoduše vyprat v pračce jako obvykle. Uvidíte, že skvrny půjdou krásně dolů, a nebudete s nimi mít již nikdy problémy.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/surprising-sugar-uses-in-the-garden/