Nechat přes noc olej ve dřezu se vyplatí. Ráno budete zírat, co dokáže

Většinou se na něm smaží, ale pokud se řekne olej, možná vám na mysli vyvstane také jeho jiné použití. Dnes je k sehnání spousta druhů olejů, některé se hodí právě na smažení, jiné jsou zase vhodné spíše do studené kuchyně. V každém případě ale mohou pomoci také s úklidem v domácnosti, protože s olejem snadno vyčistíte zašpiněný dřez v kuchyni.

Olej nepatří pouze do vaření nebo pečení

Olej má spoustu využití. Můžete s ním snadno vyčistit například dřez v kuchyni. Ten kvůli tomu, že do něj velmi často lijeme tuk nebo házíme zbytky jídel, nebude vypadat hezky. Při pravidelném čištění můžete dosáhnout skvělého výsledku, a jestli na čištění použijete domácí prostředky, máte vyhráno. Na internetu najdete spoustu návodů, jak domácími metodami vyčistit i velmi zaschlé skvrny. Na ty bude nejvhodnější použití octa.

Doporučený článek:  Na topení jde ušetřit i bez zbytečného mrznutí. Vyúčtování za vytápění se už bát nemusíte

Ten nalijte do dřezu na celou noc, zasypte ho ještě jedlou sodou, ráno spláchněte vodou a dřez nakonec důkladně vydrhněte. Budete překvapení, jak tato metoda funguje, protože odstraníte i dlouhodobé nečistoty, které tam zůstávaly. Na špinavý dřez ale bude fungovat také olej. Je to překvapivý čistič, který si ale také poradí s mastnými skvrnami.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak olej používat? Dejte pozor, aby nezůstal ve dřezu

Olej je skvělým prostředkem na čištění nejen dřezu. Hodí se hlavně na tmavě zbarvené nebo granitové dřezy, na kterých je špína většinou hodně vidět. Výhodou je, že můžete použít jakýkoli olej – kokosový, řepkový, slunečnicový… Prostě ten, který máte po ruce. Nejdříve opláchněte dřez vodou a na houbičku naneste dostatečné množství oleje.

Doporučený článek:  Sůl se vypořádá s odolnými skvrnami, hodí se také do myčky

Poté otřete povrch dřezu. Nejen že odstraníte nečistoty, ale dřez bude zároveň impregnovaný a chráněný před ulpíváním dalších nečistot nebo prachu. Dávejte si ale pozor, aby použitý olej nezůstal ve dřezu, protože tím byste mohli zase ucpat odpad, který by se těžko čistil. Nejlepší bude dřez vyčistit večer, aby mohl olej do rána působit.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1511650/cleaning-hacks-baby-oil-kitchen-sink-evg