Dřez v kuchyni plný usazenin a zápachu: domácí prostředky se s ním rychle vypořádají

Když začneme čistit kuchyni, obvykle se zaměřujeme na viditelné a mastné nečistoty, které doslova pokrývají všechny povrchy. Bohužel i místa zdánlivě čistá mohou být plná usazenin a prozradí to jen zápach. Jedním z míst, ze kterých velmi často vycházejí nepříjemné pachy, je dřez. I když se neucpává, časem může vydávat zápach, která nás spolehlivě odrazuje od toho, abychom trávili čas v kuchyni.

Proč vychází zápach ze dřezu

Velmi často si můžeme za zápach sami, neboť vzniká jako výsledek toho, že se do potrubí a sifonů dostávají zbytky potravin, které následně hnijí a jsou živnou půdou pro mnohé bakterie. Někdy může být zápach výsledkem sedimentů, které mohou také pokrýt vodní instalaci. Pokud je zdrojem zápachu skutečně usazená vrstva v odpadu, pak není důvod k obavám, protože zápach můžete napravit snadno tím, že sáhnete po jednom z prostředků, které máte pravděpodobně doma.

Doporučený článek:  5 tipů, jak ušetřit čas při cestování letadlem nebo autem

Vždy je nejlepší začít co nejjednoduššími řešeními. Jako první můžete zkusit nalít do odtoku velké množství vařící vody. Horká voda pomůže rozpustit mastné usazeniny v potrubí, jakož i zahubit bakterie, které se nahromadily v potrubí. Jedlá soda nalitá do odtoku pomůže dezinfikovat vnitřek sifonu. Jedno balení prášku nasypte do potrubí a zalijte vroucí vodou. Pomoci vám může také ocet, který je známým pomocníkem při ucpání.

Zdroj obrázku: Freepik

Ucpaný odtok

Zápach může způsobit i ucpaný odtok, toho si snadno všimnete pomalejším odtékáním vody. Doma si můžete snadno připravit prostředek k pročištění potrubí. Budete potřebovat dvě balení jedlé sody a litr lihového octa. Jednoduše nasypte prášek do potrubí a zalijte ho octem. Směs bude pěnit a rozpustí organické zbytky nahromaděné v potrubích. Nechte směs působit alespoň 30 minut a následně zalijte velkým množstvím horké vody.

Doporučený článek:  Tipy pro vyčištění dřezu a eliminaci zápachu v kuchyni

Tomuto problému je velmi snadné se vyhnout. Musíte myslet na to, že dřez není odpadkový koš. Takže do něj neházejte ani ty nejmenší zbytky jídla. Do odtoku byste neměli lít ani tuk a jiné látky, které podporují ucpání sifonu nebo tvorbu sedimentu. Máte-li ale problém dodržovat tato opatření, umístěte do umyvadla kovová sítka, která budou přebytečný odpad zachytávat.

Zdroj: https://www.rubensteinsupply.com/10-ways-to-get-rid-of-that-awful-smell-in-your-kitchen-sink/