Několik tipů, díky kterým vydrží pivoňky ve váze déle

Pivoňky jsou květiny, které je těžké přehlédnout. Potěší nejen svým vzhledem, ale i vůní. Není divu, že se často používají jako dekorace. Pokud chcete vsadit na řezané pivoňky, stojí za to mít na paměti několik věcí, které mohou prodloužit jejich životnost. Jak tedy pečovat o pivoňky ve váze?

Mnoho lidí miluje neuvěřitelně sladkou vůni pivoněk. Existuje spousta odrůd, takže pro každého se najde ta, která mu bude vyhovovat. Kytice těchto květin je zcela jedinečná. Není divu, že se v mnoha domácnostech často objevuje a lidé ji mají velmi rádi. Pivoňky ve váze dokonale zapadnou téměř do každého interiéru a dodají mu radostnou a jedinečnou atmosféru. Aby mohly zdobit pokoj po dlouhou dobu, stojí za to pamatovat na několik pravidel týkajících se jejich péče.

Doporučený článek:  Šváby z domova vyženou některé přírodní vůně

Jak pečovat o pivoňky ve váze?

Pokud chcete dát pivoňky do vázy, musíte nejprve oříznout jejich stonky. Doporučuje se je diagonálně zkrátit asi o pět centimetrů. Kromě toho by měly být listy odstraněny z části stonku, která bude potopená ve vodě. Dále je potřeba vázu důkladně umýt a zajistit, aby pivoňky měly každý den čerstvou vodu. Ideálně by měla být studená, ale ne ledová.

Zdroj obrázku: Freepik

Při výběru umístění v pokoji musíte mít na paměti, že pivoňky nemají rády slunce. Mají ale oblibu ve světlých prostorech, nicméně určitě se jim nebude líbit přímé sluneční světlo.

Doporučený článek:  Mléko najde využití při péči o pokožku i domácnost

Jak prodloužit životnost pivoňky ve váze?

Existují jednoduché domácí prostředky, které udrží pivoňky ve váze mnohem déle čerstvé. Někteří lidé doporučují přidat do vody trochu kyseliny citronové nebo cukru. Dalším způsobem, jak prodloužit životnost pivoněk, je dát do vázy kovovou minci, která zabrání plísni. Mimo to lze také použít aspirinovou metodu. Stačí, když do vody přidáte půl tablety aspirinu a necháte rozpustit. Tímto způsobem můžete prodloužit životnost řezaných květin o několik dní.

Zdroj: https://www.interflora.co.uk/blog/how-to-make-peonies-last-longer