Nekonečný boj s chlupy domácích mazlíčků nemusí být marný. Stačí použít jednoduché triky

Je velmi těžké se zbavit chlupů od domácích mazlíčků, zvlášť pokud mohou na pohovku nebo do vaší postele. Existují sice triky, kterými eliminujete počet chlupů, nikdy se jich ale nezbavíte natolik, abyste je neviděli. Je potřeba chránit nejen pohovku, ale také nábytek, zabrat dostávají také podlahy. Jak zabráníte tomu, aby vaši miláčci pouštěli velké množství chlupů?

Jestli chcete mít chlupy pod kontrolou, věnujte čas kartáčování

I když to každé zvíře nepotřebuje, bude potřeba psa nebo kočku pravidelně kartáčovat. Tím se vyčistí srst od chlupů, které by stejně brzy odpadly samy. Psa také můžete pravidelně koupat, kočka vodu ráda nemá, ale můžete ji otírat vlhkým hadříkem. Chlupy je pak nutné často uklízet a vysávat, a to nejen z podlahy, ale také z pohovky. Snadněji pak půjdou chlupy odstranit.

Doporučený článek:  Mucholapky a plácačky vyhoďte. Zbavit se much jde mnohem chytřeji

Velkým pomocníkem je v takovém případě přístroj, který se jmenuje furminátor. Je to malý hřeben, který ale nevyčesává chlupy, které vidíte na zvířeti, ale zajede až do podsady, kde jsou chlupy husté a dobře drží. Z jedné jediné kočky můžete dostat opravdu velký chuchvalec chlupů, který by normálně vypadával několik týdnů. Jestli budete zvíře kartáčovat pravidelně, množství chlupů se opravdu sníží. Poznáte to na první pohled, především na pohovce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit chlupy z gauče?

Velmi užitečné je mít po ruce váleček, na který se chlupy nalepí. Vhodné je nosit ho například v kabelce nebo ho mít při ruce také ve vozidle. Je to velmi jednoduché řešení, které je navíc také levné. Můžete ho použít na menší křesla, sedačky nebo oblečení. Dobře při odstraňování chlupů fungují také gumové rukavice.

Doporučený článek:  Nechat přes noc olej ve dřezu se vyplatí. Ráno budete zírat, co dokáže

Chlupy se s nimi sbírají velmi rychle, a pokud rukavici navlhčíte, budete mít práci rychle hotovou. Vysavač totiž kolikrát jemné chlupy nesebere a stejně si budete muset pomoci rukama. Chomáče z rukou pravidelně vyhazujte. Dalším pomocníkem můžete být obyčejná lepicí páska, kterou nalepíte na oblečení nebo kousek pohovky a zatáhnete. Budete jí ale potřeba větší množství, pokud se chystáte tímto způsobem vyčistit celý gauč.

Zdroj: https://www.mollymaid.co.uk/franchise/2020/10/08/10-easy-ways-to-get-rid-of-pet-hair-in-your-home/