Revoluční dům může vyřešit nedostupnost bydlení v ČR. Parta lidí ho zvládne svépomocí postavit za deset minut

Dostupnost bydlení je stále horší. Sice se staví nové nemovitosti, ale nejenom že nedostatečně, ale také poměrně draze. Řada lidí je tak doslova odsouzena zůstat celý život v nájmu. Přitom na světě existují zajímavá a dostupná řešení, která by mohla pomoci bytovou krizi celkem snadno vyřešit. Po celém světě, včetně České republiky.

Dům z kontejneru

Nemovitost se dá postavit z různých materiálů. Mnozí jsou věrni klasickým cihlám, jiní používají známé bílé tvárnice, další zase sází na dřevo. A to nejenom v podobě moderních dřevostaveb, ale i v podobě klasických roubenek. Stejně tak ale může být dům postaven z klasického kontejneru. Nikoliv toho na odpad, ale toho, který vídáme na velkých lodích a následně na kamionech.

Doporučený článek:  Jak doma využít bambucké máslo?

Dané kontejnery jsou primárně určené na přepravu v podstatě jakéhokoliv zboží. Jejich využití však může mít více podob. A jednou z takových je právě úprava na jednoduchou, ale povedenou nemovitost. Ta je na místo doručena v podstatě již postavená, pouze ve složeném stavu.

Za deset minut postaveno

Jak dlouho se staví klasický dům? V případě dřevostavby to jsou často měsíce, v případě klasického zděného domu to mohou být klidně i roky. Především pokud se staví svépomocí. Kontejnerový dům z Číny ale nabídne úplně jiný, až neuvěřitelný čas stavby. V několika lidech ho lze postavit v podstatě za 10 minut. Jakmile tento čas uplyne, je nemovitost připravena ke stěhování.

Doporučený článek:  S těmito triky vydrží smartphone déle nabitý

Unikátní kontejnerový dům totiž funguje jako zajímavá skládačka, připravená k rozložení. V praxi tak může k bydlení stačit jediné. Nechat si kontejner doručit na pozemek, složit ho jeřábem a poprosit pár přátel, zda mají deset minut času. Během té doby je dům postaven a připraven k bydlení. Pro toho, kdo chce bydlet ve vlastním, se může jednat o zajímavou alternativu dvoupokojového domu, který lze postavit kdekoliv.

Zdroj: Christina Chen https://www.youtube.com/watch?v=mya2cMDACKg