Moli jsou pohromou každé kuchyně. Šikovné triky uchrání potraviny před jejich nálety

I když udržujete svou kuchyni a spíž zářivě čistou, může se stát, že se u vás objeví tito nevítaní návštěvníci. Potravinových molů je těžké se zbavit. Není to ovšem nereálné. Obrňte se pevnými nervy a zásobami octa, který vám v tomto boji může pomoci.

Prohledejte všechny kouty

Nejdůležitějším krokem je prohlédnutí všech potravin. Hlavně potraviny jako mouku, cukr, těstoviny a koření. Musíte se zbavit všeho, v čem naleznete stopy těchto škůdců. Rádi se schovávají i za zbytky potravin. Takže si dávejte pozor i na spadlé potraviny za skříňkami. Když zkontrolujete všechny zásoby, poumývejte následně i kuchyňské skříňky a případné prostory vedle nich nebo za nimi.

Doporučený článek:  Necháváte v drogerii všechny své úspory? Máme řešení.

Velkým pomocníkem v boji s moly je již zmiňovaný ocet. Stačí, když přidáte sklenici octa do hrnce s vroucí vodou. Potom nádobu položte do skříňky, kde tito škůdci hnízdí, a zavřete dveře. Hrnec tam nechte, dokud se voda neochladí a nebude z něj stoupat žádná pára. Pokud je to nutné, postup opakujte až do doby, než se molů nezbavíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Vonné oleje jako ochrana před škůdci

Moli nenávidí vůni citrusů. Když vysušíte pomerančové slupky a podrtíte je s hřebíčkem, určitě moly odplašíte. Můžete zkusit také kombinaci hřebíčku, máty nebo bobkových listů. Vložte tyto směsi do horké vody a nádobu následně vložte na místo, kde se moli nacházejí. Pára vycházející z vody rozptýlí vůni rovnoměrně do ovzduší.

Doporučený článek:  Vypořádejte se s nepříjemnými pachy a dodejte svému domovu svěží vůni

Můžete také vyzkoušet tento recept. Smíchejte 100 ml octa s 1/2 čajové lžičky eukalyptového oleje, 1/2 čajové lžičky citrónového oleje a 1/4 čajové lžičky esenciálního levandulového oleje. Následně nastříkejte kuchyňské skříňky rozprašovačem s touto směsí. Zaměřte se hlavně na rohy a spáry. Můžete zkusit nastražit na tyto škůdce i malou past. Stačí, když na vnitřní stranu dvířek nalepíte oboustrannou pásku. Takto alespoň zjistíte, s jakým hmyzem máte co do činění.

Zdroj: https://www.almanac.com/how-get-rid-pantry-moths-and-worms