Pečicí papír se doma neztratí. Opraví rozbitý zip a vytvoří originální dárek

V každé kuchyni se nachází pár základních produktů, které používáme pro vaření nebo pečení. Pečicí papír rozhodně nechybí v žádné kuchyni. Nemusíte ho ale používat jen při pečení. Tento produkt má i mnoho dalších využití. Pomůže vám při opravě rozbitého zipu u kalhot nebo bundy. Ale můžete do něj také zabalit vánoční dárky a ušetřit za drahý balicí papír.

Nejlepší využití pečicího papíru v kuchyni

Pečicí papír má v domácnosti mnoho využití. Můžete ho používat při pečení, ale také zamrazování masa. Stačí, když mezi jednotlivé filety masa vložíte kus pečicího papíru. Potom je při rozmrazení můžete snadno oddělit od sebe a připravit podle své volby. Použít ho ale můžete také místo víčka při zavařování. Jednoduše kus papíru položte na hrdlo sklenice a omotejte provázkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Ušetřete peníze za balicí papír o Vánocích

Balicí papíry na vánoční nebo narozeninové dárky jsou velmi drahé. Dobrou zprávou je, že si je můžete vyrobit doma z pečicího papíru. Stačí, když si vyrobíte tiskátka z brambor, nanesete na ně temperu v požadované barvě a přitisknete na papír. Díky tomu získáte vždy vzhled, který budete chtít. Sami si upravíte barevnost i tvary, které se budou hodit pro konkrétní obdarovanou osobu.

Doporučený článek:  Domov před myšmi ochrání jednoduché kroky dostupné každému

Nakonec vám pro zabalení dárku postačí jen provázek nebo stuha. Fantazii se meze nekladou. Můžete do toho zapojit také své děti a nechat je, aby papír ozdobily svým uměním. Přidat můžete věnování na kousku papíru, který připevníte ke stužce. Uvidíte, že dárek bude ihned osobitější a obdarovaný člověk z něj bude mít mnohem větší radost.

Opravte si rozbitý zip

Jednou za čas se stane, že se u kalhot, mikiny nebo bundy rozbije zip. Nové zipy jsou drahé a mnoho lidí netuší, jak ho vyměnit. Kupují si proto nové kusy oblečení. Na to teď můžete zapomenout. Stačí, když využijete pečicí papír. Zip párkrát přejeďte pečicím papírem a bude znovu bez problémů fungovat. Ušetříte díky tomu hodně peněz za nové oblečení.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/parchment-paper-uses.htm