Myčka šetří drahocenný čas i námahu, ne vše do ní ale patří

Myčka nádobí je úžasným pomocníkem, který dnes nechybí téměř v žádné domácnosti. Možná ale nevíte, jaké předměty byste do ní nikdy dávat neměli, jinak je můžete velmi snadno a rychle zničit. Kupovat si nový hrnek nebo drahé pánve jen proto, že jste je neumyli v ruce, by rozhodně nebylo chytré. Proto byste měli vědět, co do myčky patří a co tam nikdy nedávat.

Věci, které můžete klidně v myčce umýt

Existuje mnoho předmětů, které můžete beze strachu umístit do myčky a zaručeně je nezničíte. V první řadě jde o všechny kousky nádobí, na kterých je uvedeno, že jsou vhodné do myčky. Na mnoha produktech je to přímo napsáno, ale bohužel ne na všech. Kromě toho můžete v myčce mýt a vyčistit také mnoho dalších věcí, které by vás možná nenapadly.

Máte-li děti, můžete v myčce umýt jejich plastové hračky. Stejně dobře vyčistíte také koupelnové doplňky, kleště, pinzety nebo nůžky. Snadno a efektivně můžete tímto způsobem vyčistit také kartáče a hřebeny, ale i misky pro domácí mazlíčky. Žádnou z těchto věcí nemusíte umývat v ruce, což vám ušetří hodně práce, času i úsilí.

Zdroj obrázku: Freepik

Co do myčky nikdy nedávat?

Hodně nádobí má speciální označení, podle kterého se dozvíte, jestli musíte daný kus mýt v ruce, nebo ne. Některé označené nejsou a vždy je musíte opláchnout v ruce, jinak je můžete zničit. Bohužel těchto předmětů není málo, a proto byste měli být velmi opatrní, než myčku zapnete. Chvíli si budete možná myslet, že je vám tento spotřebič na nic, ale rozhodně vám ušetří hodně času.

Do myčky rozhodně nikdy nedávejte nádobí z ručně malovaného nebo zdobeného skla. Stejně tak není vhodná pro dřevo, hliník, teflonové pánve, smalt, křišťál nebo sklo se zlatým zdobením. Stříbrné a cínové předměty myjte vždy ručně, stejně jako starožitné nádobí. Nádobí znečištěné voskem nebo cigaretovým popelem sice možná nezničíte, ale naopak byste mohli poškodit myčku. Vždy ho proto umyjte v ruce.

Zdroj: https://www.today.com/food/21-things-you-should-never-put-dishwasher-t108971