Myčka šetří drahocenný čas i námahu, ne vše do ní ale patří

Myčka nádobí je úžasným pomocníkem, který dnes nechybí téměř v žádné domácnosti. Možná ale nevíte, jaké předměty byste do ní nikdy dávat neměli, jinak je můžete velmi snadno a rychle zničit. Kupovat si nový hrnek nebo drahé pánve jen proto, že jste je neumyli v ruce, by rozhodně nebylo chytré. Proto byste měli vědět, co do myčky patří a co tam nikdy nedávat.

Věci, které můžete klidně v myčce umýt

Existuje mnoho předmětů, které můžete beze strachu umístit do myčky a zaručeně je nezničíte. V první řadě jde o všechny kousky nádobí, na kterých je uvedeno, že jsou vhodné do myčky. Na mnoha produktech je to přímo napsáno, ale bohužel ne na všech. Kromě toho můžete v myčce mýt a vyčistit také mnoho dalších věcí, které by vás možná nenapadly.

Doporučený článek:  Zápach v plastových dózách na potraviny eliminují obyčejné noviny

Máte-li děti, můžete v myčce umýt jejich plastové hračky. Stejně dobře vyčistíte také koupelnové doplňky, kleště, pinzety nebo nůžky. Snadno a efektivně můžete tímto způsobem vyčistit také kartáče a hřebeny, ale i misky pro domácí mazlíčky. Žádnou z těchto věcí nemusíte umývat v ruce, což vám ušetří hodně práce, času i úsilí.

Zdroj obrázku: Freepik

Co do myčky nikdy nedávat?

Hodně nádobí má speciální označení, podle kterého se dozvíte, jestli musíte daný kus mýt v ruce, nebo ne. Některé označené nejsou a vždy je musíte opláchnout v ruce, jinak je můžete zničit. Bohužel těchto předmětů není málo, a proto byste měli být velmi opatrní, než myčku zapnete. Chvíli si budete možná myslet, že je vám tento spotřebič na nic, ale rozhodně vám ušetří hodně času.

Doporučený článek:  Jedlá soda jako univerzální čistič a řešení ucpaného odpadu

Do myčky rozhodně nikdy nedávejte nádobí z ručně malovaného nebo zdobeného skla. Stejně tak není vhodná pro dřevo, hliník, teflonové pánve, smalt, křišťál nebo sklo se zlatým zdobením. Stříbrné a cínové předměty myjte vždy ručně, stejně jako starožitné nádobí. Nádobí znečištěné voskem nebo cigaretovým popelem sice možná nezničíte, ale naopak byste mohli poškodit myčku. Vždy ho proto umyjte v ruce.

Zdroj: https://www.today.com/food/21-things-you-should-never-put-dishwasher-t108971