Jarní mytí oken vpustí do bytu slunce. S dobrým plánem budou za chvíli čistá

Když se venku po zimě začíná zase oteplovat, spousta lidí se pouští do jarního úklidu. Mezi ten bezpochyby patří i mytí oken. Aby se okna krásně třpytila a byla bez jediné skvrnky, stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel. Jejich leštění pak půjde o mnoho snáz. Jak tedy na jaře co nejefektivněji okna umýt?

Sledujte počasí

Pokud se chcete pustit do mytí na jaře, musíte myslet trochu dopředu. Je totiž velmi důležité vycítit ten správný okamžik. Nejvíce to samozřejmě závisí na povětrnostních podmínkách, mytí oken za deště nebo v mrazu nepřichází v úvahu. Nejlepší počasí je trochu paradoxně za zamračeného, ale ne sychravého dne, protože sluneční paprsky dopadající na okna podporují tvorbu nevzhledných pruhů.

Doporučený článek:  Jahody omyté ve vodě s octem vydrží déle čerstvé

Na mytí oken se není třeba vybavovat speciálními pomůckami. Potřebovat budete pouze houbičku, misku s vlažnou vodou, prostředek na mytí nádobí, čistič skla a papírovou utěrku. Pokud sázíte spíše na ekologii, mycí prostředky lze bezpečně nahradit lihovým octem. Pokud je pro vás vůně příliš dráždivá, přelijte ho do lahve s rozprašovačem a přidejte pár kapek vonné silice.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejprve vydrhněte rámy

Mytí oken započněte důkladným vydrhnutím rámů, na kterých se shromažďuje prach a různé nečistoty. Pokud je na skle výrazná vrstva nečistot, omyjte je nejprve houbou a mycím prostředkem, který nečistoty nasaje. Lze použít i zmíněný ocet. Poté, co je sklo umyté, přebytečnou vodu setřete stěrkou a poté skla vyleštěte.

Doporučený článek:  Práci z domova zefektivní prakticky uspořádaná pracovna

Pokud chcete, aby vám jarní mytí oken šlo od ruky, vyvarujte se následujících chyb. Především se vyhněte použití studené vody, protože mycí prostředky se v ní hůře rozpouštějí, a proto se na oknech častěji objevují šmouhy. Nevynechávejte leštění oken, díky němu totiž propouštějí více světla. Často kvůli pohodlí při leštění saháme po papírových utěrkách, stejně dobře ale poslouží i staré nylonové punčocháče nebo utěrka z mikrovlákna.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-wash-windows/