Perlivou vodu má každý doma, málokdo však ví, že je skvělá nejen k pití

Voda s bublinkami, osvěžující nápoj, který miluje již několik generací. Kdysi si vodu s bublinkami dělali lidé doma za pomoci sifonu, nyní si většinou tuto vodu kupují v obchodech. Jedno je ale jisté, na popularitě neztrácí, ba naopak. Na co ale ještě můžeme tento lahodný a zdravý nápoj použít? Budete se divit, ale sycená voda je vhodná i na odstraňování skvrn nebo k zalévání rostlin.

Voda jako čisticí prostředek

Než sáhnete po čisticím prostředku plném chemikálií, vyzkoušejte tento jednoduchý trik se sycenou vodou. Skvrnu osušte ručníkem, špinavé místo postříkejte velkým množstvím sycené vody a jemně otřete hadříkem. Postup opakujte do té doby, než skvrna zmizí. Budete se divit, ale skvrny ze 70 % zmizí. Dokonce je vyzkoušeno, že tato metoda platí například i na skvrny od vína. Čištění skvrn díky perlivé vodě je šetrné nejen k životnímu prostředí, ale také k vašemu oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co ještě vodu s bublinkami využít?

Voda vám může pomoci při vyšroubování rezavých šroubků. Pokud na ně totiž nalijete perlivou vodu a pár minut počkáte, pod vlivem plynu obsaženého ve vodě bude nápoj působit na rez a vyšroubování šroubku bude snazší. Stejně tak tato voda pomůže při odstranění skvrn po připáleném jídle nebo při odstranění sedimentu z vašeho oblíbeného hrníčku na čaj.

Doporučený článek:  Proti rybenkám v domácnosti funguje úklid a aromatické oleje

Perlivá voda k zalévání květin

Pokud chcete své domácí rostliny rozmazlit, zkuste je zalévat 1–2× týdně právě perlivou vodou. Podle studií obsahují perlivé vody plno živin, jako je hořčík, vápník či draslík. Zaléváním rostlin perlivou vodou zlepšíte růst rostlin, rostlina poroste rychleji a bude mít ještě krásnější zelenou barvu než doposud. Hlavně u rostlin, které mají rády kyselou půdu, se doporučuje perlivá zálivka. Mezi tyto rostliny patří například orchideje, vřesy či zahradní kamélie, hortenzie nebo okrasné stromy, jako jsou magnólie.

Zdroj: https://www.electrodry.com.au/news-blog/8-amazing-cleaning-uses-for-soda-water/