Pleťová maska z droždí – jak na ni?

Droždí zná každá dobrá kuchařka, nebo spíše pekařka. Každá ví, jak se droždí používá, ať čerstvé, nebo sušené. Ještě před několika desetiletími patřilo droždí mezi potraviny, které používaly babičky na zkrásnění pokožky. Používalo se k výrobě masek, díky kterým měly krásnější vlasy nebo jim zmizely problémy s pokožkou.

Kvasnicová maska snadno a rychle

Droždí patří mezi potraviny, které najdete v každém obchodě. Díky němu vám vzejde kvásek, který se hodí například do dortů. Používají se hlavně k přípravě dezertů. Najdete v něm ale mnoho živin, které můžete využít nejen v kuchyni. Obsahuje vitaminy B a D3, které pozitivně působí nejen na pokožku, ale také na naši imunitu.

Kvasnice jsou plné také železa, selenu chrómu nebo síry. Jsou to látky, které jsou pro lidské zdraví prospěšné. K přípravě masky přitom nebudete potřebovat mnoho ingrediencí. Připravte si kostku droždí, stačit bude ¼ z ní. Poté lžíci teplého mléka, ale pozor, nesmí být horké! Smíchejte dohromady, aby vznikla pevná hmota a naneste na obličej. Po 20 minutách můžete opláchnout teplou vodou.

Co stane s vaší pletí po nanesení drožďové masky?

Maska uklidní vaši podrážděnou pokožku – jestli trpíte na akné nebo ekzém, droždí může pomoci. Hodí se hlavně na mastnou pleť, protože ji vysuší a zvláční, ale nebude se mastit. Odblokujete póry, důkladně vyčistíte pokožku a budete se cítit skvěle. Stačí masku používat jen jednou týdně, například večer, ať si pokožka ještě přes noc odpočine.

Droždí by nemělo způsobovat žádnou alergickou reakci, i když výjimky se také najdou. Nevýhodou kvasnic může být nepříjemná vůně, kterou nesnese každý. Můžete ji ale „přebít“ různými přísadami, jako je citronová šťáva, med nebo troška skořice. Navíc tím podpoříte také vlastnosti masky a těmito surovinami rozhodně nic nezkazíte. Výroba masky nezabere mnoho času, navíc ušetříte spoustu peněz za drahé krémy, které mnohdy ani nefungují.