Pokožka v zimě trpí. Dopřejte jí vše, co potřebuje, v pěti jednoduchých krocích

Zimní měsíce jsou pro naši pleť velmi náročné. Mráz, vítr, teplotní výkyvy a nepříliš pestrá strava vedou k tomu, že se její stav razantně zhorší. Proto si zaslouží důkladnou péči, protože bude pravděpodobně velmi suchá, unavená, bez barvy a všechny nedokonalosti budou mnohem viditelnější. Dnes si představíme 5 kroků, díky kterým zregenerujete svou pleť.

Diagnóza, hloubková očista a tónování

V první řadě si musíte uvědomit, s čím máte problém. Znečištění vzduchu a vytápěné místnosti mohou mít za následek podráždění, pupínky, ztrátu pevnosti a rychlé stárnutí pleti. Potíží je také nedostatečná ochrana před UV zářením nebo nedostatek vitamínů ve stravě. Druhým krokem bude očista. Peeling by měl být nedílnou součástí rutiny. Provádějte ho jednou nebo dvakrát týdně.

Doporučený článek:  Kvasnicový nápoj je zázrak pro krásnou pleť i vlasy. O vedlejších účincích se však nemluví

Pro podrážděnou pokožku bude ideální enzymový peeling. Pro normální, smíšenou nebo seboreickou pleť bude vhodný mechanický peeling. Na trhu najdete mnoho produktů a domácích směsí, takže máte rozhodně z čeho vybírat. Tónování se hodně podceňuje, ale může pokožce vrátit správné pH. Nezapomínejte proto na pravidelné používání tonik a hydrosolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Výživa a hydratace

V zimě máme tendenci konzumovat menší množství ovoce a zeleniny, protože jsou tyto produkty drahé a nejsou tak kvalitní jako v létě. Pokožku přímo ovlivňuje všechno, co sníme a vypijeme, na což byste neměli zapomínat. Doplnit je ale můžete i prostřednictvím kosmetiky. Vsaďte na prostředky bohaté na vitamín C, E a kyselinu hyaluronovou.

Doporučený článek:  Lepší než drahé krémy i doplňky stravy dohromady: účinky lněného semínka na sebe nenechají čekat

Posledním bodem, na který nesmíte zapomínat, je dostatečná hydratace. Jednoduše nezapomínejte pít čistou vodu. V zimě nemáme takovou žízeň jako v létě, ale hydratovat byste se měli během celého roku. Z pohledu stravy zapomeňte na fast food, instantní jídla, tučné maso, uzeniny, sladkosti a slané pochutiny. Všechny tyto lahůdky mají negativní vliv na pleť. Naopak do svého jídelníčku zařaďte více ovoce, zeleniny, ryb, libového masa, kefíru a tvarohu.

Zdroj: https://www.reidhealth.org/blog/winter-skin-care-keep-your-skin-in-top-shape-through-the-cold-dry-winter