Pokud nechcete, aby po dovolené byla vaše dovolená prázdná, začněte cestovat jinak, než jste byli doposud zvyklí

Pokud si dovolenou předem promyslíte, můžete na ní hodně ušetřit. Důležitý je například i čas, ve kterém se na dovolenou vypravíte. Ceny se v sezóně a mimo sezónu pohybují na velmi rozdílných úrovních.

Společná cesta

Pokud jedete na dovolenou autem, můžete na cestu pozvat spolucestujícího. Dnes už k tomu existuje mnoho aplikací nebo skupin. Jednoduše zadáte datum a čas cesty a uvidíte, jestli se vám někdo ozve. Díky tomuto kroku můžete poznat zajímavé lidi a hlavně ušetřit hodně na benzínu. Na dovolenou se však můžete vybírat různými dopravními prostředky. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Je jen na vás, co u vás převáží.

Například dovolená na kolech je skvělá možnost. Je to jedna z nejlevnějších možností přepravy. Na kolech máte nejlepší možnost k prozkoumání a poznání okolní přírody. Tuto možnost můžete využít, i když vlastní kolo nemůžete přepravit. Mnoho dovolenkových středisek nabízí kola k pronájmu. Takto strávíte vaši dovolenou aktivně a budete se hodně pohybovat na čerstvém vzduchu.

Oddech v lázních

Pokud nejste zrovna typ aktivního rekreanta, můžete se vydat na dovolenou do lázní. Je to skvělé místo k odpočinku a regeneraci vašeho těla i mysli. Většina lázní nabízí procedury, které jsou již v ceně. Takže si můžete užít vodní koupele, masáže, sauny nebo různé zábaly. Navíc pokud pojedete na dovolenou před sezónou, může být vaše dovolená levnější až o 40 procent. Stačí si sledovat nabídky cestovních kanceláří, což můžete již pohodlně dělat i online.

Máte-li více než 60 let máte nárok na 30 procentní slevu na vlakové lístky. Tato sleva se vztahuje na vlaky typu Intercity na první i druhou třídu. Cestovní kanceláře také nabízejí různé slevy i na dovolené s dětmi. Většina nabízí vše pro děti do 6 let zdarma. Proto se nemusíte bát, že dovolená s dětmi bude ještě dražší. Všechno je ale dobré si zjišťovat a naplánovat před dovolenou. Na internetu najdete spoustu slev a možná i kuponů, díky kterým bude vaše dovolená stát pár drobných.

Zdroj: https://www.creditkarma.com/advice/i/how-to-travel-cheap