Postrach všech koupelen už vás děsit nemusí. S plísní si poradíte i bez agresivní chemie

Plísně v koupelnách děsí nejen velmi odpudivým vzhledem, ale také závažnými důsledky pro zdraví. Jsou extrémně nebezpečné zejména pro alergiky. Existuje mnoho způsobů, jak zabránit tvorbě plísní, ale ne všechny jsou bohužel účinné. Jak se vypořádat s odstraněním plísní v koupelně? Není naštěstí nutné používat drahé chemické čisticí prostředky. Podívejte se, jak se s tímto problémem vypořádat, aby se plíseň v koupelně již nikdy neusadila.

Odkud pochází plíseň?

Plíseň je druh houby, která se vyznačuje vláknitými hyfami a bílou, šedou, zelenou nebo černou barvou výsledného květu. Spory plísní se obvykle vznášejí ve vzduchu a usazují se na povrchu materiálu. Zde začíná proces tvorby mycelia. Vývoj plísní je ovlivňován několika faktory.

Doporučený článek:  Kávová sedlina je vhodným hnojivem pro hortenzie nebo rododendrony

Příznivými podmínkami pro jejich vznik jsou teplota, vysoká vlhkost a obtížný přístup ke vzduchu. Koupelna je tedy ideálním místem jejich tvorbu a rozvoj. Po teplé lázni nebo horké sprše zůstává v místnosti vysoká koncentrace tepla i vlhkosti. Zejména silikon, konkrétně mezery v něm vytvořené, poskytuje plísni ideální podmínky pro množení a bujení plísní.

Zdroj obrázku: Freepik

Plísně v koupelně – kde se vyskytují?

Černý povlak, který naznačuje přítomnost plísní v koupelně, se nejčastěji objevuje v blízkosti umyvadla, vany a sprchy. Je to způsobeno sporami hub, které se silně zapustí do daného materiálu. Ačkoli na povrchu se zdá, že je nemožné je odstranit, stačí naštěstí několik domácích prostředků k urychlení tohoto procesu.

Doporučený článek:  Fíkovník pěstovaný jako bonsaj dodá interiéru kouzlo orientu

Domácí způsoby boje proti plísním

Použijte prášek do pečiva. Stačí, když jím znečištěný povrch hojně pokryjete a pak necháte minimálně 20 minut působit. Po daném čase důkladně vydrhněte a opláchněte. Pro tento účel stojí za to použít houbu na mytí nádobí nebo starší zubní kartáček. Otřete do sucha.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-bathroom-mold/