Přestat s kouřením vyžaduje pevnou vůli. Odvykání podpoří také známá bylinka

Přestat kouřit je pro mnoho lidí velmi těžké. Není snadné bojovat s mnohdy celoživotní závislostí, ale samozřejmě nad ní můžete vyhrát, pokud k tomu použijete vhodné prostředky. Pevná vůle nebo odhodlání samozřejmě nesmí chybět, ale pomoci vám k vítězství mohou také prostředky, které najdete doma nebo na zahradě. Pomoci si tak můžete různými bylinkami.

Co může udělat jitrocel pro vaše zdraví?

Jitrocel má skvělý vliv na dýchací ústrojí každého člověka, a proto se stane vaším spojencem v případě, že chcete bojovat proti kouření. Díky jitrocelu se můžete zbavit závislosti, ale nikdo vám nezaručí, že to půjde snadno. Jitrocel je trvalá bylina, kterou najdete na loukách nebo pastvinách. Objevit ji můžete také v příkopech. Stonek může být vysoký 40 až 60 cm a z rostliny se používají pouze vejčité listy.

Doporučený článek:  Zbavte se těžkého žaludku rychle a jednoduše. Stačí po jídle udělat dvě věci

Jitrocel je oceňován především v lidovém léčitelství. Používal se na škrábance, vředy nebo otevřené ranky, protože urychluje proces hojení. Má také velký vliv na trávicí soustavu, proto se skvěle hodí pro kuřáky, kteří chtějí s tímto zlozvykem přestat. Zelené listy jsou bohaté na vitaminy C a K, ale také draslík nebo flavonoidy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jitrocel je vhodné mít doma, a to nejen kvůli kouření

Látky, které jitrocel obsahuje, mají pozitivní vliv na lidské tělo v mnoha ohledech. Pomůže očistit tělo od toxinů, právě proto se hodí pro kuřáky, kteří se chtějí odnaučit kouření. Nebude ale stačit pouze jíst listy byliny, i když je to dobré pro detoxikaci celého organismu. K odvykání kouření si můžete pomoci také jednoduchými recepty.

Doporučený článek:  „Maminko, nekrmte ho tolika sladkostmi. Je to nezdravé," žádám neustále tchyni, když si půjčuje syna

Listy umyjte pod studenou tekoucí vodou, do hrnce je pak můžete dát pokrájené nebo nasušené. Půl lžíce jitrocelových listů zalijte sklenicí vroucí vody. Vařte pět minut a pak nechte 15 minut odstát. Pijte po malých doušcích a uvidíte, že se vám zlepší především dýchání.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/plantain-weed#benefits