Na poloze záleží. Během spánku můžeme nevědomky utlačovat orgány, trpí svaly i kosti

Každý potřebujeme spát, a to hlavně kvůli regeneraci našeho těla. Díky spánku je schopné správně fungovat. Každý z nás má své oblíbené polohy při spaní, ale jak se ukázalo, nejsou vždy prospěšné pro naše zdraví.

Na poloze při spaní záleží

Potřebujeme spánek, abychom regenerovali tělo. V průměru spíme 6–8 hodin a během této doby zaujmeme různé polohy. Téměř nikdo o tom nepřemýšlí, ale některé z nich způsobují tlak na určité části těla, a tím ovlivňují relaxaci jiných. Způsob, jakým spíme, působí také na svaly, kosti a hlavně vnitřní orgány. Proto se snažte zaujmout při spánku vždy správnou polohu. Díky tomu můžete zabránit zhoršenému a nedostatečnému spánku.

Doporučený článek:  Maggi dieta zažívá boom. Hlavní roli hrají vejce, zhubnout lze až 25 kilo!

Účinky spánku v nesprávné poloze mohou být například bolesti hlavy a svalů, únava, hypoxie a bolesti krku a břicha. Musíme si uvědomit, že právě poloha, která nám je při usínání nejpohodlnější, nemusí být pro naše zdraví zároveň ta nejvhodnější. V některých stádiích života, například v těhotenství, existují dokonce polohy, ve kterých je spaní zakázáno, protože by mohlo ublížit matce nebo dítěti. Jedná se například o polohu na zádech.

Zdroj obrázku: Freepik

Embryonální poloha

Mnoho lidí rádo usíná v embryonální poloze, tedy ve které ležíme na boku, záda jsou zaoblená, hlava nakloněná dopředu a nasměrovaná na hrudník a nohy jsou ohnuté v kolenou a vytažené až téměř k hrudníku. Spaní v této poloze může mít několik vedlejších účinků a nepříznivý vliv na tělo. Proto se spaní v této poloze nedoporučuje.

Doporučený článek:  Začněte s osobním rozvojem ještě dnes. S dobrým plánem dosáhnete svých cílů

Embryonální poloha spočívá v tom, že stáhneme nohy a ohýbáme páteř. Tímto způsobem vyvíjíme tlak na hrudník, břicho a vnitřní orgány. V důsledku toho může dojít k horšímu okysličování těla a také k problémům s trávením. Kromě toho spaní v takové poloze může způsobit bolesti zad a krku, a proto může vést také ke zhoršení spánku. Také se nedoporučuje spát na břiše s rukama na hrudi.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/sleeping-positions/fetal