Při správném praní a sušení nebude prádlo nutné žehlit

Přemýšlíte nad tím, jak vyprat prádlo, aby se pak nemuselo žehlit? Žehlení patří mezi činnosti, které některé ženy nesnáší, ale jiné si u něj zase odpočinou nebo se podívají na oblíbený seriál. Jak si ale ušetřit práci a zároveň mít oblečení krásně srovnané a voňavé? Prádlo se většinou vyrovná přímo na postavě, ale jestli si nevíte rady, poradíme, jak toho docílit.

Dodržujte pravidla a dočkáte se rovného prádla

Jestliže nechcete prádlo z pračky vytahovat zmačkané, zkuste ho dávat do bubnu méně. Tím pádem se bude více točit a nebude se mačkat s ostatním prádlem. Docílíte toho, že nebudete muset vytahovat žehličku, prádlo přitom bude dobře vyprané. Doporučuje se buben pračky plnit pouze do 3/4 jeho kapacity. Neperte oblečení na vysokou teplotu, ale můžete použít jakýkoliv prostředek na praní.

Doporučený článek:  Dobrá rada, jak správně vybrat vejce

Nízká teplota zajistí, že prádlo nebude zmačkané. Je také důležité vědět, jak správně vyndat prádlo z pračky, aby se během cesty na sušák nepomačkalo ještě více, než je. Vyprané prádlo nedávejte do jednoho koše, ale vytahujte kousky jeden po druhém a zatřeste s nimi. Látka se narovná a díky tomu ušetříte i několik hodin času týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Sušička hodně usnadní práci

Oblečení byste na sušák měli dávat tak, aby na něm nebyly žádné záhyby. Někdy to samozřejmě není možné, ale vždy dbejte na to, aby oblečení na sušáku vypadalo hezky. Látka během schnutí bude hezky vypnutá a oblečení si pak budete moci vzít rovnou na sebe. Spousta lidí ani nežehlí, i když by to bylo potřeba.

Doporučený článek:  Skvrny od vodního kamene vyčistí suroviny z kuchyně

V tomto ohledu je velkým pomocníkem sušička prádla, ale je pravdou, že ne každý si ji může dovolit nebo ji vyloženě potřebuje. Ušetří vás nejen žehlení, ale také nebudete muset řešit chlupy od zvířecích mazlíčků. Některé prádlo nebo oblečení ale není do sušičky vhodné a nejlepším řešením je stejně nakonec slunce a sušák. Sluníčko navíc prádlo krásně vybělí.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/how-to-avoid-ironing-for-good-3519