Hladké paty jsou v létě důležité. Díky zvláčňující péči budou jemné a krásné na pohled

V období zimy a podzimu jsou paty schované v pevných botách a příliš se o ně nestaráme. Ale je to chyba, protože v létě své nohy ukazujeme v otevřených botách. Tento problém ale není jen estetický, může být i zdravotní.

Hrubá kůže na patách

Zrohovatělé paty mají často banální příčiny. Někdy ale za nimi stojí i onemocnění, například cukrovka, lupénka, poruchy krevního oběhu nebo atopická dermatitida. Co může být příčinou, pokud nejde o vážnou nemoc?

  • Dehydratace,
  • nevhodná obuv,
  • nedostatek některých vitamínů,
  • ponožky z nevhodného materiálu.
Doporučený článek:  Dokonale hladká chodidla jako ze salonu: domácí koupele a peeling dokážou zázraky

Pokud budete dostatečně pít, přijímat vitamíny – především vitamín A –, nosit kvalitní boty a ponožky, problémy tím výrazně snížíte. Jestli už ale došlo k tomu, že vám paty zhrubly, a chcete situaci napravit, existují způsoby, jak toho dosáhnout v domácích podmínkách.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zjemnit paty?

Důležité je pečovat o paty pravidelně, ne jednorázově. Klasickým domácím způsobem je namáčení nohou v teplé vodě s jedlou sodou. Připravte si misku s vodou, přidejte dvě lžíce jedlé sody a máčejte 15 minut. Na závěr koupele paty ještě namažte hydratačním krémem. Měli byste tuto proceduru opakovat jednou týdně.

Doporučený článek:  Tenké obočí je zpět. Devadesátkový trend se vrací, tentokrát sází na přirozenost

Bylinná koupel pro jemné paty

Pokud chcete patám pomoci voňavými bylinkami, můžete zařadit i bylinnou koupel. Pomůže zrelaxovat celému tělu a jako bonus vám pomůže s hrubou kůží. Do koupele budete potřebovat heřmánek, měsíček, řebříček a pískavici. Koupel si připravte jednou až dvakrát týdně.

Vyzkoušejte lněné semínko

Připravte si misku, nasypte do ní 100 g lněných semínek a zalijte dvěma litry vroucí vody. Až směs vychladne a bude mít gelovou konzistenci, je připravena k použití. Nohy si máčejte 15–20 minut. Získáte zvláčněnou a jemnou kůži. Pokud do této lázně přidáte i trochu máty, bude její účinek navíc antibakteriální a osvěžující.

Zdroj: https://www.prevention.com/beauty/skin-care/a20509027/4-ways-to-fix-your-cracked-heels-at-home/